یکشنبه 3 شهريور 1398 - 23 ذي الحجه 1440 - 25 آگوست 2019
صفحه اصلي/خانواده

استیضاح وزیر ورزش و جوانان منتفی شد

اختصاصي مهر؛

استيضاح وزير ورزش و جوانان منتفي شد

طرح استيضاح وزير ورزش ۱۰ روز پس از ارائه به هيات رئيسه مجلس و به دليل پس گرفته شدن امضاي برخي از متقاضيان استيضاح، منتفي و از دستور کار مجلس خارج شد.

به گزارش خبرنگار مهر، طرح استيضاح مسعود سلطاني فر، وزير ورزش و جوانان ۳۰ آبان ماه با امضاي ۱۵ نفر از نمايندگان تقديم هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي شد. به فاصله ۱۰ روز پس از ارائه اين طرح و پيش از بررسي آن در کميسيون فرهنگي اما موضوع به صورت کلي منتفي و از دستور کار مجلسي ها خارج شده است. 

علي اصغر يوسف نژاد عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تائيد اين خبر گفت: به دليل پس گرفته شدن امضاي برخي از متقاضيان استيضاح و کاهش تعداد متقاضيان از حد نصاب قانوني، طرح استيضاح وزير ورزش منتفي و پس گرفته شد. 

وي با يادآوري اينکه طرح استيضاح وزير ورزش با امضاي ۱۵ نفر از نمايندگان مجلس نهايي شد، خاطرنشان کرد: حداقل امضاي ۱۰ نفر از نمايندگان لازم است تا طرح استيضاح وارد مرحله اجرا شود درحالي که طي روزهاي گذشته با پس گرفته شدن امضاي برخي از متقاضيان استيضاح سلطاني فر، تعداد آنها به کمتر از ۱۰ نفر کاهش پيدا کرد و به همين دليل موضوع از دستور کار خارج شد.

اين مقام مسئول در مجلس شوراي اسلامي با تاکيد دوباره بر اينکه استيضاح وزير ورزش انجام نخواهد شد گفت که در حال حاضر فقط استيضاح وزير کشور در دستور کار مجلس قرار دارد. 

 هفته گذشته خبرگزاري مهر در گزارشي با عنوان «نشست شبانه وزير ورزش با چند نماينده/ تلاش براي رهايي از استيضاح!» به برخي رايزني هاي انجام شده توسط مسعود سلطاني‌فر براي کاهش امضاي متقاضيان استيضاح پرداخته بود. 

وزير ورزش حتي شامگاه سه شنبه گذشته در نشستي که در محل شرکت توسعه و نگهداري اماکن ورزشي برگزار شد، رايزني هاي رو در رويي با برخي نمايندگان مجلس داشت. در همين نشست و در راستاي رايزني هايي که پيش از آن انجام شده بود، وعده وعيدهايي براي توجه ويژه تر در برخي استان ها و انجام برخي انتصاب ها داده شد تا اينگونه امضاي نمايندگان متقاضي استيضاح پس گرفته شود و در کل موضوع از دستور کار خارج شود. 

به گزارش خبرنگار مهر، ۱- تاخير در واگذاري استقلال و پرسپوليس ۲- عدم توجه به رسالت وزارت ورزش در حوزه جوانان، ۳- عدم اجراي مصوبات مجلس در برنامه ششم، ۴- عدم تعادل پايدار توزيع امکانات ورزشي در مناطق کمتر توسعه يافته ۵- ناعدالتي در تقسيم بودجه ورزشي به شهرستان‌ها و استان‌ها محورهاي مطرح براي استيضاح وزير ورزش بود. 

تعداد بازديد:198 آخرين تغييرات:97/09/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر