یکشنبه 3 شهريور 1398 - 23 ذي الحجه 1440 - 25 آگوست 2019
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

میزبانی «جادوی پاهای من» از کودکان جمعیت «طلوع بی‌نشان‌ها»

ميزباني «جادوي پاهاي من» از کودکان جمعيت «طلوع بي‌نشان‌ها»

هشتم آذر گروه نمايش «جادوي پاهاي من» ميزبان کودکان جمعيت «طلوع بي‌نشان‌ها» شد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط‌ عمومي گروه «تئاتر صلح»، «جادوي پاهاي من» نوشته زهرا شايان فر و با کارگرداني مشترک زهرا شايان فر و سياوش قلعه‌وردي که از ششم مهر اجراهاي خود را در سالن شماره يک عمارت نوفل‌لوشاتو آغاز کرده بود، روز پنج‌شنبه هشتم آذر و در شرايطي که تنها يک اجرا از اين دوره اجرايي نمايش باقي مانده بود، ميزبان کودکان جمعيت «طلوع بي‌نشان‌ها» شد.

در حال حاضر «جمعيت طلوع بي‌نشان‌ها» به عنوان تنها حامي تخصصي در زمينه معضل کارتن‌خوابي، مي‌کوشد تا با حفظ و اشاعه «آيين مهرورزي» که بيش از ۱۰ سال است، هر هفته، سه‌شنبه شب با توزيع تعداد محدودي غذا در ميان افراد کارتن‌خواب، نسبت به بهبود شرايط کارتن‌خواب‌ها در تهران اقدام کرده است، تلاش مي‌کند نگاه جامعه را به موضوع اعتياد و کارتن‌خوابي تغييرداده و کمک کند تا افراد بيشتري با مشارکت در اين فرايند وارد چرخه درمان و بهبودي شوند.

نتيجه و ثمره حضور مستمر مهرورزان طلوع در شب‌هاي سه‌شنبه، تعداد قابل ملاحظه‌ داوطلبان «پاکي» و «بهبودي» است که هر هفته به همراه گروه توزيع غذا به طلوع برمي‌گردند تا با تکيه بر اراده، ادب و احترام نخستين گام را در جهت تغيير مسير زندگي خود بردارند.

يکي از مهم‌ترين فعاليت‌هاي جمعيت «طلوع بي‌نشان‌ها» که يک سازمان مردم‌نهاد است، آموزش هنر و همچنين تئاتر به کودکان کارتن‌خواب است که بسياري از مهمانان نمايش «جادوي پاهاي من» از اين گروه بودند. اين کودکان کاملا به تئاتر آگاه بودند و اين نويد را به ساير مخاطبان مي‌دادند که در آينده‌اي نزديک روي صحنه‌هاي تئاتر خوش بدرخشند.

«جادوي پاهاي من» مختص کودکان و نوجوانان آماده شده است و جمعه، نهم آذر ساعت ۱۸:۳۰ به اجراهاي خود در عمارت نوفل‌لوشاتتو پايان داد. البته اين پايان کار نمايش نيست و گروه اجرايي قرار است اين اثر را در سالني ديگر روي صحنه ببرند.

تعداد بازديد:180 آخرين تغييرات:97/09/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر