یکشنبه 3 شهريور 1398 - 23 ذي الحجه 1440 - 25 آگوست 2019
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

علت افزایش پوسیدگی‌ دندان ایرانی ها/ دومین بیماری عفونی شایع

در گفتگو با مهر مطرح شد؛

علت افزايش پوسيدگي‌ دندان ايراني ها/ دومين بيماري عفوني شايع

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، نسبت به افزايش پوسيدگي‌هاي دنداني در ايران به دليل سرانه بالاي مصرف شکر، هشدار داد.

محمدجواد اقبال، در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اينکه اندو، درمان و معالجه ريشه دندان است، گفت: وقتي که پوسيدگي درمان نشود آسيب به ريشه رسيده و بايد درمان اندو انجام گيرد که در ارتباط با آمار آسيب به ريشه دندان استنادات دقيقي وجود ندارد اما تحقيقات نشان داده که پوسيدگي دنداني در کشور بسيار زياد است.

وي با بيان اينکه ميزان موفقيت و عملکرد دندانپزشکان ايران معادل کشورهاي اروپايي و پيشرفته است، خاطرنشان کرد: پوسيدگي دنداني از جمله بيماري‌هاي عفوني بوده که بعد از سرماخوردگي دومين بيماري شايع به ويژه در کشورهاي در حال توسعه به شمار مي‌رود.

عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، گفت: سرانه مصرف شکر در ايران بالاست و اين مسئله ريسک پوسيدگي‌هاي دنداني را افزايش مي‌دهد بنابراين پيشگيري از اين موضوع بسيار حائز اهميت است.

وي در مورد موضوع جراحي دنداني گفت: در قديم زماني که ايمپلنت وجود نداشت همه تلاش دندانپزشکان حفظ دندان بود ولي امروزه خيال مردم و دندانپزشکان راحت‌تر شده چرا که ايمپلنت جايگزين دندان اصلي مي‌شود ولي بايد توجه داشت هيچ چيز همچون عضو طبيعي بدن نيست و بايد همچنان سعي در حفظ دندان شود.

تعداد بازديد:140 آخرين تغييرات:97/09/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر