پنج شنبه 5 ارديبهشت 1398 - 19 شعبان 1440 - 25 آپريل 2019
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

دورهمی «از کودکی» این هفته برگزار می‌شود

دورهمي «از کودکي» اين هفته برگزار مي‌شود

دورهمي «از کودکي» روز پنج‌شنبه، پانزدهم آذرماه در پرديس سينمايي ملت برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، اين رويداد همزمان با هفته منتهي به روز جهاني افراد داراي معلوليت و با هدف آموزش هم‌زيستي، تعامل و تاکيد بر برابري حقوق کودکان در فضاي يک‌هزار متري پرديس سينمايي ملت برگزار مي‌شود.

در اين برنامه، ايستگاه‌هايي براي قصه‌گويي، نقاشي، خوشنويسي، عروسک‌گرداني، کار با پارچه، موسيقي، اسباب‌بازي، فوتبال روباتي و ... طراحي شده تا کودکان در کنار هم و در يک فضاي شاد به تجربه جديدي از تعامل با يکديگر برسند. برخي از بازيگران، مجريان برنامه‌هاي کودک و تعدادي از مسئولان دولتي نيز در اين دورهمي خودماني حضور خواهند داشت.

دورهمي «از کودکي» روز پنجشنبه در دو سانس از ساعت ۹ الي ۱۳ و ۱۵ الي ۱۹ پذيراي کودکان و خانواده‌هاي آنها در پرديس سينمايي ملت است. امکان ثبت‌نام براي حضور در اين دورهمي نيز از طريق سايت http://urly.ir/ogmo وجود دارد.

اين برنامه بخشي از جشنواره ملي «از کودکي» است که به‌منظور استعداديابي و مشارکت فعالانه کودکان در يک رويداد فرهنگي، اجتماعي متفاوت برگزار مي‌شود.

در جشنواره «از کودکي»، ۱۰ هزار کودک ۵ تا ۱۲ ساله تا پايان آذرماه فرصت دارند آثار خلاقانه خود را به دبيرخانه رويداد ارسال کنند. در پذيرفتن آثار هيچ محدوديتي وجود ندارد و کودکان داراي معلوليت، کودکان کار، کودکان مهاجر و کودکان غيرمعلول مي‌توانند استعدادها، مهارت‌ها و توانمندي‌هاي خلاقانه خود را در قالب متن، عکس، صوت و ويدئو در سايت جشنواره به آدرس cactuscast.ir ثبت کنند.

پس از پايان مهلت فراخوان براي دريافت آثار نيز، از يکم تا هجدهم دي‌ماه داوري روي آثار ارسالي توسط مردم و هيات داوران انجام مي‌شود و درنهايت روز ۲۰ دي‌ماه نيز طي مراسم اختتاميه‌اي که در فرهنگسراي انديشه برگزار مي‌شود از برگزيدگان تقدير خواهد شد.

رويداد «از کودکي» قصد دارد با تکيه بر سادگي و معصوميت کودکان و توانايي معجزه‌آساي آن‌ها در برقراري ارتباط با يکديگر فارغ از رنگ پوست، زبان يا هر تفاوت ديگر، به جامعه يادآوري کند که با تغيير نگرش، مي‌توان از نيروي مولد و انرژي و انگيزه چند ميليون فرد داراي معلوليت در راستاي توسعه ايران و ايجاد جامعه‌اي پيشرفته بهره گرفت و با احترام گذاشتن به تنوع‌هاي انساني، مردم کشور را به سطح جديدي از توسعه‌يافتگي فردي رساند.

رويداد «از کودکي» با حمايت «جامعه معلولين ايران» برگزار مي‌شود و نهادهايي از جمله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي، شهرداري تهران، دانشکده علوم توانبخشي دانشگاه علوم پزشکي ايران، انجمن خانواده ناشنوايان، انجمن نابينايان، انجمن باور و موسسه تحقيقاتي کودکان استثنايي از برپايي آن حمايت مي‌کنند.

تعداد بازديد:112 آخرين تغييرات:97/09/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر