یکشنبه 3 شهريور 1398 - 23 ذي الحجه 1440 - 25 آگوست 2019
صفحه اصلي/دين و انديشه

تفاهم‌نامه همکاری علمی-پژوهشی میان «سمت» و دانشگاه رضوی امضا شد

تفاهم‌نامه همکاري علمي-پژوهشي ميان «سمت» و دانشگاه رضوي امضا شد

سازمان مطالعه و تدوين کتب علوم انساني دانشگاه‌ها (سمت) و دانشگاه علوم اسلامي رضوي، با هدف بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي علمي- پژوهشي دو طرف، تفاهم‌نامه همکاري امضا کردند.

به گزارش خبرگزاري مهر، سازمان مطالعه و تدوين کتب علوم انساني دانشگاه‌ها (سمت) و دانشگاه علوم اسلامي رضوي، با هدف بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي علمي- پژوهشي دو طرف، در جلسه‌اي با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمد ذبيحي سرپرست سازمان «سمت»، حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيدحسن وحدتي شبيري رئيس دانشگاه علوم اسلامي رضوي و وحيد احمدي مشاور وزير علوم و رئيس مرکز تحقيقات سياست علمي کشور، تفاهم‌نامه همکاري امضا کردند.

در اين جلسه که در دانشگاه علوم رضوي شهر مقدس مشهد برگزار شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيدحسن وحدتي شبيري، رئيس دانشگاه علوم رضوي، ضمن بيان خاطره‌هايي از زنده‌ياد دکتر احمد احمدي، گفت: من در مقطع دکتري دانشجوي دانشگاه تربيت مدرس بودم و آن زمان زياد در خدمت مرحوم دکتر احمدي بوديم. خودم شاهد بودم برخي کتاب‌ها که قرار بود در «سمت» منتشر شوند را خودشان سطر به سطر مي‌خواندند؛ بدون اينکه اسمي از ايشان در کتاب بيايد.

وي در ادامه بيان داشت: بنا داريم ان‌شاءالله پروژه‌هاي مشترکي را با همکاري و کمک سازمان «سمت» آغاز کنيم و اين هم‌افزايي، قدرت علمي ما را افزايش مي‌دهد». 
رئيس دانشگاه رضوي در قالب پيشنهاد، مطرح کرد: «همچنين ما نويسندگان زبردست و عالمي در دانشگاه رضوي داريم و کتاب‌هاي خوبي توسط آنها تأليف شده است، اما در قسمت تدوين متون درسي، ضعف داريم. ان‌شاءالله قصد داريم نهضتي به نام تدوين متون درسي در اين دانشگاه ايجاد کنيم تا کتاب‌هاي تأليف شده اين اساتيد را با استانداردهاي سازمان «سمت»، به کتاب درسي تبديل کنيم. در همين راستا درخواست داريم سازمان «سمت» با حضور متخصصان خود، دوره‌هاي آموزشي اصول تدوين کتاب درسي را براي اساتيد دانشگاه ما برگزار کند.

در ادامه جلسه، حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمد ذبيحي سرپرست سازمان «سمت» ضمن ارائه گزارش کوتاهي درباره فعاليت‌هاي سازمان مطالعه و تدوين (سمت)، گفت: آقاي دکتر احمد احمدي باقيات صالحات فراواني دارند؛ افزون‌بر فرزندان نيک‌انديش و دانشمند ايشان، سازمان «سمت» را نيز در سال ۱۳۶۳ تأسيس کردند که امروز هم به قطب بزرگ علمي کشور تبديل شده است. ما در «سمت» تاکنون حدود ۲۲۰۰ عنوان کتاب منتشر کرده‌ايم و بيش از ۴۰ ميليون نسخه از کتاب‌هاي ما در خانه‌هاي ايرانيان وجود دارد؛ در واقع در خانه هر ايراني به طور متوسط سه نسخه از کتاب‌هاي «سمت» وجود دارد. اين سازمان در حوزه‌هاي مختلف در خارج و داخل ايران کار کرده است و همه اينها را مرحوم آقاي دکتر احمدي، با همت و دست خالي انجام دادند. استقلال دانشگاه، دانشجو و متن کتاب، براي مرحوم احمدي بسيار مهم بود. او يک روحاني به تمام معنا، مردمي بود. اميدوارم ما هم بتوانيم آن راه را ادامه دهيم. 

سرپرست سازمان «سمت» افزود: من تمايل دارم جرقه قراردادهاي جديدمان با نورانيت امام رضا (ع) باشد و همه‌جا افتخار خواهيم کرد که با دانشگاه زير سايه ايشان، تفاهم‌نامه امضا کرده‌ايم. ما آماده‌ايم آثار ارزشمند استادان شما را نيز در سازمان «سمت»، منتشر و به جامعه دانشگاهي عرضه کنيم. اميدواريم دانشگاه رضوي با حضور شما بيش از پيش درخشش داشته باشد و به‌زودي اولين کار مشترکمان را در دانشگاه رضوي رونمايي کنيم.

تعداد بازديد:143 آخرين تغييرات:97/09/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر