یکشنبه 11 خرداد 1399 - 8 شوال 1441 - 31 مي 2020
صفحه اصلي/پزشكي

فعالیت بیش از دو میلیون داوطلب هلال احمر در کشور

رئيس سازمان داوطلبان هلال احمر عنوان کرد؛

فعاليت بيش از دو ميليون داوطلب هلال احمر در کشور

رئيس سازمان داوطلبان جمعيت هلال‌احمر، گفت: بيش از دو ميليون داوطلب هلال احمر در کشور فعاليت مي کنند.

به گزارش خبرگزاري مهر، آيين نکوداشت خدمات داوطلبانه به مناسبت ۱۴ آذر روز جهاني داوطلبان با حضور معاون رئيس جمهور در امور زنان و رئيس سازمان داوطلبان جمعيت هلال احمر، در سالن همايش هاي رازي برگزار و از تعدادي از داوطلبان هلال احمر و سازمان هاي داوطلب محور تقدير شد.

محمد نصيري رئيس سازمان داوطلبان جمعيت هلال احمر، در اين مراسم تاکيد کرد: ما به دنبال اين هستيم که در جمعيت هلال احمر با همکاري سازمان‌هاي مردم نهاد و ساير نهادها در موضوع داوطلبان تحولات بزرگي ايجاد کنيم.

وي افزود: خداوند توفيق داده و حدود ١٠ روزي است که در خدمت عزيزان در سازمان داوطلبان جمعيت هلال‌احمر هستم. سازماني که بيش از ۲ ميليون داوطلب دارد، اما تعداد داوطلباني که در کشور فعاليت مي‌کنند، بسيار بيشتر از اين تعداد است.

نصيري گفت: در زمينه امور خيريه سه حوزه خدمات داوطلبانه، خيرين و سازمان هاي فعال در حوزه مسئوليت هاي اجتماعي را داريم و آنچه در اين ميان پايه اصلي کار است حضور داوطلبانه افراد است. بنابراين بايد در زمينه افزايش اين فعاليت ها کارهاي اساسي انجام دهيم. همچنين بايد در بخش توليد علم در اين حوزه و نحوه استفاده، بکارگيري و توسعه فعاليت هاي داوطلبانه کارهاي بيشتري انجام دهيم.

وي با بيان اينکه پذيراي همه داوطلبان هستيم، گفت: انشاالله محل استقرار دبيرخانه دائمي فعاليت‌هاي داوطلبانه، سازمان داوطلبان خواهد بود تا از تمام ظرفيت‌ها استفاده کنيم.

همچنين در اين آيين نکوداشت معصومه ابتکار معاون رئيس جمهور در امور زنان نيز گفت: داوطلبان چه در دستگاه‌هاي دولتي مانند هلال احمر و چه بخش‌هاي مردم نهاد و خصوصي، فعاليت مي‌کنند تا انسانيت زنده بماند.

وي افزود: ما در معاونت زنان و خانواده به موضوع سازمانهاي مردم نهاد به عنوان يکي از ارکان جدي توان افزايي توجه مي‌کنيم و اين نگاه در دولت هم وجود دارد.

معاون رئيس جمهوري در امور زنان با اشاره به بخشي از طرح‌هايي که در سطح ملي در حال انجام است، افزود: طرح ارتقاي تاب آوري اجتماعي، گفت و گوي ملي خانواده ، بهبود شرايط کارآفريني و کسب و کار و افزايش مهارت هاي کار آفريني از جمله طرح هاي است که در سطح ملي در حال انجام است.

ابتکار گفت: ما وظيفه داريم در کنار شما باشيم و راه را براي فعاليت هاي شما هموار کنيم.

تعداد بازديد:296 آخرين تغييرات:97/09/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر