یکشنبه 11 خرداد 1399 - 8 شوال 1441 - 31 مي 2020
صفحه اصلي/پزشكي

حوزه تجهیزات پزشکی وسیع تر از دارو است

معاون کل وزارت بهداشت؛

حوزه تجهيزات پزشکي وسيع تر از دارو است

معاون کل وزارت بهداشت، با اشاره به ۲۸۰ هزار قلم ملزومات و تجهيزات پزشکي، گفت: حوزه تجهيزات پزشکي بسيار وسيع تر و متنوع تر از حوزه دارو است.

به گزارش خبرگزاري مهر، ايرج حريرچي، با حضور در برنامه گفتگوي ۱۸:۳۰ شبکه خبر، وضعيت فعلي دارو و تجهيزات پزشکي را تشريح کرد.

وي افزود: حوزه ملزومات و تجهيزات پزشکي بسيار وسيع تر از حوزه داروست چرا که در حوزه دارو حدود ۳ هزار قلم داريم و حدود يک صد شرکت دارويي فعالند اما در حوزه تجهيزات پزشکي وجود ۲۸۰ هزار قلم است که  ضروري هايش بيش از صد هزار قلم است، اين حوزه تنوع زيادي دارد و حدود ۱۰۰۰ شرکت توليدکننده و ۲۲۰۰ شرکت واردکننده تجهيزات پزشکي در اين بخش فعالند.

حريرچي در خصوص حمايت از توليد کنندگان دارو و تجهيزات پزشکي، گفت: در عرصه توليد تجهيزات پزشکي، هزار شرکت توليد کننده در حال فعاليت هستند که سطح کيفيت اين تجهيزات نسبت به گذشته بسيار پيشرفت داشته است؛ از مردم درخواست مي کنم که به دانشمندان کشورمان اعتماد کنند.

سخنگوي وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در برخي شبکه هاي خارجي با دروغ به دنبال سياه نمايي از وضعيت کشور در اين حوزه هستند، ولي در واقع ايران در حوزه تجهيزات پزشکي و دارو ظرفيت بسيار خوبي دارد و بايد به پژوهشگران و نخبگان اين حوزه افتخار کنيم.

حريرچي در ادامه با اشاره به اينکه در حال حاضر تعداد ۳۷۰۰ شرکت دانش بنيان داريم، افزود: از اين تعداد ۲۲۵ شرکت در حوزه دارويي فعالند اما در حوزه تجهيزات پزشکي، مواد و ملزومات آزمايشگاهي تعداد ۸۰۲ شرکت فعاليت دارند که بهره گيري از ظرفيت اين شرکت ها در شرايط تحريم، نقطه قوت است.

تعداد بازديد:294 آخرين تغييرات:97/09/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر