یکشنبه 11 خرداد 1399 - 8 شوال 1441 - 31 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

توسعه ضریب نفوذ فناوری‌های ساخت افزایشی با ظهور استارت اپ ها

رئيس مرکز توسعه فناوري هاي راهبردي معاونت علمي؛

توسعه ضريب نفوذ فناوري‌هاي ساخت افزايشي با ظهور استارت اپ ها

رئيس مرکز توسعه فناوري هاي راهبردي معاونت علمي گفت:ضريب نفوذ فناوري‌هاي ساخت افزايشي با ظهور استارت اپ ها در کشور افزايش مي يابد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، اسماعيل قادري فر در افتتاحيه دومين رويداد چاپ سه‌بعدي ايران برگزاري اين جشنواره را گامي براي توسعه فناوري ساخت افزايشي دانست و اظهار کرد: حوزه ساخت افزايشي به عنوان يکي از عناصر انقلاب صنعتي در هزاره سوم مطرح است که محققان در دنيا به سرعت در حال توسعه و تجاري سازي اين حوزه هستند.

وي افزود: البته توليد علم در ايران نيز با توجه به ظرفيت هاي موجود و بالقوه مراکز علمي جايگاه خوبي را دارد. اما نکته مهم اين است که توليد محصولات در اين حوزه بايد به چرخه فناوري متصل شود و بحث تجاري سازي آن را در عرصه هاي مختلف صنعتي به کار گيريم.

قادري فر ادامه داد: همچنين با رويکردها و جهت گيري هاي صحيح خصوصا در سال هاي اخير براي حمايت از شرکت هاي دانش بنيان شاهد بروز نسل جديدي از استارتاپ هاي فناوري محور در کشور هستيم.

رئيس مرکز توسعه فناوري هاي راهبردي معاونت علمي بيان کرد: ظرفيت هاي خوبي در حوزه ساخت افزايشي خصوصا در شرکت هاي دانش بنيان ايجاد شده است، امروز بيش از ۳۰ شرکت محصولات فناورانه خود را به بازار عرضه مي کنند. بنابراين شاهد هستيم در تمام مراحل يعني از ايده تا توليد محصول در حوزه ساخت افزايشي فعاليت هاي خوبي در حال انجام است که اگر فعاليت هاي فناورانه در مسير درست قرار گيرد و ما با چتر حمايتي مناسب بستر سازي و از آنها حمايت کنيم به زودي شاهد شرکت هاي بزرگ استارتاپي در اين حوزه فناوري مي شويم.

به گفته وي، معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري نيز با توسعه زيست بوم فناوري در کشور زمين بازي را براي جوانان فراهم مي کند تا فعاليت مطالعاتي و تحقيقاتي بازار محور را به عرصه ظهور برسانند. چرا که بازار بزرگي در انتظار اين حوزه ها است و در داخل کشور بازار بزرگ ۸۰ ميليوني و در منطقه حداقل بازار ۶۰۰ ميليون نفري در انتظار فناوري و نواوري هاي جوانان کشور است.

دومين رويداد جامع ساخت افزايشي ايران (چاپ سه بعدي) ۱۴ تا ۱۶ آذر ماه سال جاري در باغ کتاب تهران برگزار مي شود. در مجموع در بخش نمايشگاه اين رويداد ۲۵ شرکت دانش بنيان و دانشگاه دستاوردهاي خود را ارائه مي دهند همچنين بيش از ۳۵ گروه دانشجويي، دانش آموزي و دبيران نيز در بخش مسابقه رويداد به رقابت مي پردازند در بخش کنفرانس نيز ۸ سخنراني کليدي و ۲۹ مقاله ارائه مي شود تا شاهد ارائه آخرين دستاوردها و تحقيقات در اين حوزه باشيم.

تعداد بازديد:263 آخرين تغييرات:97/09/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر