یکشنبه 19 مرداد 1399 - 19 ذي الحجه 1441 - 9 آگوست 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

قیمت نفت با سقوط سهام افت کرد

کاهش حجم معاملات در آستانه اجلاس اوپک؛

قيمت نفت با سقوط سهام افت کرد

روز پنج‌شنبه، قيمت‌هاي نفت هم‌سو با سقوط بازارهاي سهام جهان افت کردند، اما حجم معاملات در آستانه اجلاس اوپک که انتظار مي‌رود با يک توافق کاهش توليد به پايان برسد، کاهش يافت.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رويترز، روز پنج‌شنبه، قيمت‌هاي نفت هم‌سو با سقوط بازارهاي سهام جهان افت کردند، اما حجم معاملات در آستانه اجلاس اوپک که انتظار مي‌رود با يک توافق کاهش توليد به پايان برسد، کاهش يافت. اين توافق با هدف از بين بردن شرايط اشباع بازارهاي نفت انجام مي‌شود که از ماه اکتبر تا کنون ۳۰ درصد از قيمت خود را از دست داده‌اند.

قيمت پيش‌خريد هر بشکه نفت خام نيمه‌سنگين تگزاس غرب آمريکا، دابليوتي‌آي، با ۲۳ سنت يا ۰.۴ درصد کاهش، به ۵۲.۶۶ دلار رسيد.

قيمت پيش‌خريد هر بشکه نفت خام برنت درياي شمال، بنچ‌مارک بين‌المللي قيمت نفت، ۷ سنت يا ۰.۱ درصد افت کرد و به ۶۱.۴۹ دلار رسيد.

تاجران مي‌گويند قيمت‌هاي نفت تحت تاثير بازارهاي مالي ضعيف که شاهد افت بازارهاي سهام در روز پنج‌شنبه بودند، پايين آمدند.

از اوايل ماه اکتبر تا کنون، قيمت‌هاي نفت، با نگراني از عرضه بيش از حد و کند شدن رشد اقتصادي که وحشت از کاهش عرضه را به همراه داشت، ۳۰ درصد سقوط کرده‌اند.

سازمان کشورهاي صادرکننده سوخت، اوپک، امروز در دفتر مرکزي خود، وين، ديدار مي‌کنند تا در مورد سياست توليد نفت خود تصميم‌گيري کنند.

توليد نفت خام اوپک، با پيشتازي عربستان سعودي، از اواسط ۲۰۱۸ بيش از ۴.۱ درصد رشد کرده است و به ۳۳.۳۱ ميليون بشکه در روز رسيده است.

توليد نفت خام بزرگترين توليدکنندگان جهان، اوپک، روسيه و ايالات متحده آمريکا هم نسبت به سطح خود در اواخر ۲۰۱۷ با ۳.۳ ميليون بشکه در روز افزايش روبرو شده است و به ۵۶.۳۸ ميليون بشکه در روز رسيده است که حدود ۶۰ درصد مصرف جهان را تامين مي‌کند.

اين افزايش توليد، خود بيش از توليد امارات متحده عربي است که يکي از بزرگترين توليدکنندگان اوپک است.

روسيه که يکي از بزرگترين توليدکنندگان غير اوپک به حساب مي‌آيد، فردا با اعضاي اوپک ديدار خواهد کرد تا در مورد سطح توليد به توافق برسند.

اي‌ان‌زي بانک روز پنج‌شنبه در پيامي به سرمايه‌گذاران گفت: بازارها معتقدند کاهش توليد توافق شده، در محدوده ۱ الي ۱.۳ ميليون بشکه در روز خواهد بود.

تعداد بازديد:273 آخرين تغييرات:97/09/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر