دوشنبه 6 خرداد 1398 - 22 رمضان 1440 - 27 مي 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

نامه تعلیق فوتبال ایران بزودی می‌رسد/ پرسپولیس در خطر حذف از آسیا

اختصاصي مهر؛

نامه تعليق فوتبال ايران بزودي مي‌رسد/ پرسپوليس در خطر حذف از آسيا

درحالي که مسئولان وزارت ورزش و فدراسيون فوتبال درحال گروکشي براي تعيين تکليف ادامه کار بازنشسته‌ها هستند، خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد بزودي نامه تعليق فوتبال ايران خواهد رسيد.

به گزارش خبرنگار مهر، اختلاف نظري که بين دو نهاد تصميم‌گير در مورد فدراسيون فوتبال از ماهها قبل به وجود آمده، شرايط اين رشته پرطرفدار را حساس و پيچيده کرده است. درحالي که اکثر بازنشسته هاي شاغل در ورزش مسئوليت خود را ترک کرده‌اند، هنوز تکليف نهايي بازنشسته‌هاي فوتبال مشخص نيست.

مهدي تاج رئيس فدراسيون فوتبال پس از نشست‌هايي که با وزير ورزش و رئيس کميته ملي المپيک داشت با استفاده از ماده ۶۰ قانون جامع ايثارگران در مسئوليت خود باقي ماند و پس از توافق شفاهي در اين مورد قرار شد مراحل اداري ماندن او انجام شود.

با اين حال اعضاي هيات رئيسه فدراسيون که پنج نفر از آنها بازنشسته هستند حاضر به کناره‌گيري نشدند. آنها پس از نشست هاي پرتعدادي که برگزار کردند در نهايت توپ را به زمين وزارت ورزش انداختند و خواستار تعيين تکليف وضعيت خودشان از سوي وزارت ورزش شدند.

درحالي که هيات رئيسه فدراسيون فوتبال در سه نامه از وزارت ورزش خواسته بود تکليف ادامه فعاليت‌شان را مشخص کند، مسعود سلطاني‌فر هيچ واکنشي به درخواست آنها نداشته تا ابهامات افزايش پيدا کند.

اين در حالي است که مهدي تاج در نشست هايي که با جياني اينفانتينو و شيخ سلمان داشته، وضعيت فدراسيون فوتبال و اتفاقات اخير را براي رئيس فيفا و رئيس کنفدراسيون فوتبال آسيا تشريح و آنها را در جريان قانوني که براي بازنشسته ها وضع شده قرار داده است.

وزارت ورزش سعي کرد با وساطت سيدرضا صالحي اميري رئيس کميته ملي المپيک مشکل فدراسيون فوتبال را به گونه‌اي حل کند که شائبه دخالت دولت در امور فوتبال براي مسئولان فيفا و کنفدراسيون آسيا ايجاد نشود اما تلاش‌ها تا امروز به نتيجه مثبتي نرسيده است.

اين اتفاقات در حالي رخ داده که برخي مسئولان فوتبال در ارتباط هايي که با کنفدراسيون فوتبال آسيا داشته اند موضوع دخالت دولت در امور اين رشته را به اطلاع آنها رسانده‌اند. 

خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد به دنبال اين اتفاقات نامه تعليق فوتبال ايران طي چند روز آينده به مسئولان ورزش خواهد رسيد. براين اساس ابتدا تيم ملي فوتبال ايران  از حضور در جام ملت هاي آسيا تعليق خواهد شد و پس از آن نمايندگان ايران حق حضور در ليگ قهرمانان آسيا را نخواهند داشت.

درحالي که سوژه اصلي اين روزها فدراسيون فوتبال است، اما باشگاه پرسپوليس نيز به خاطر همين مشکل در خطر حذف از ليگ قهرمانان آسيا قرار دارد و به احتمال زياد در نامه اي که براي مسئولان ايران ارسال خواهد شد تاکيد مي شود فدراسيون فوتبال و باشگاه پرسپوليس به خاطر دخالت دولت در امورشان تعليق خواهند شد.

تعداد بازديد:95 آخرين تغييرات:97/09/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر