دوشنبه 6 خرداد 1398 - 22 رمضان 1440 - 27 مي 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

باید لیست واحد از تروریست‌ها داشته باشیم

رئيس دوماي روسيه:

بايد ليست واحد از تروريست‌ها داشته باشيم

رئيس دوماي روسيه گفت: بايد ليست واحد از تروريست‌ها داشته باشيم تا بتوانيم با اتحاد با آنان مقابله جدي کنيم.

به گزارش خبرنگار مهر، وياچسلاو والودين رئيس دوماي روسيه امروز در دومين کنفرانس روساي مجالس شش کشور براي مقابله با تروريسم،گفت: رئيس جمهور روسيه همواره تأکيد کرده است که مبارزه با تروريسم صرفاً با کمک و اتحاد کشورها به دست ميآيد و کار مشترکي را ميطلبد.

وي افزود: تروريست‌ها تاکنون ضربههاي زيادي را به بسياري از کشورها به ويژه در منطقه وارد و در چند سال اخير، شبه دولتهايي را در اين کشورها ايجاد کردهاند.

رئيس دوماي روسيه با  اشاره به اينکه امروز با کمک کشورهايي چون ايران توانسته ايم شرايط خوبي را در سوريه که داعش در اين کشور فعاليت هاي تروريستي زيادي را مرتکب شد، ايجاد کنيم، اظهار داشت: امروز مي توانيم به صراحت درباره برگشتن سوريها به خانه خودشان صحبت کنيم اما همچنان يک سري بحران ها براي شهروندان عادي اين کشور وجود دارد که بايد با همکاري، حل و فصل شود.

والودين تأکيد کرد: خيلي زود است که بخواهيم از پيروزي کامل عليه تروريستها حرف بزنيم. چرا که آنان علي رغم شکست هاي پي در پي اي که خورده اند، همچنان تبليغات گسترده اي به ويژه از طريق اينترنت انجام ميدهند.

وي تاکيد کرد: لازم است که ما در وهله اول سهم کاملي داشته باشيم که تروريسم به چه معناست و بايد يک ليست واحد از ارگان هاي تروريستي داشته باشيم و بايد هر کاري کنيم تا فاينانس آنها را از بين ببريم.

رئيس دوماي روسيه با تأکيد بر اينکه عدم اتحاد ما منجر به جولان تروريست هاي افراطي گر خواهد شد، تصريح کرد: لازم است توجهي به قطعنامه ۲۳۵۴ سازمان ملل داشته باشيم چرا که در اين قطعنامه، چارچوب کاملي براي مبارزه با گروه هاي تروريستي و تکفيري چون داعش و القاعده در نظر گرفته شده است.

والودين با تأکيد بر اينکه نقش دولت‌ها در مبارزه با تروريسم بسيار حائز اهميت است، گفت: البته پارلمانها هم بايد در اين زمينه تلاش هاي ويژه اي داشته باشند و همانطور که گفته شد يک فهرست واحد از تروريست ها ايجاد کنيم چرا که نمي شود يک سازماني در کشوري تروريست اطلاق شود و در کشوري ديگر آزاد باشد.

وي افزود: همچنين بايد تمهيداتي براي ديالوگ باز درباره مبارزه با تروريسم بدون استانداردهاي دوگانه اتخاذ شود و ديالوگ هاي پارلماني خود در اين زمينه را تقويت کنيم.

رئيس دوماي روسيه با اشاره به اقدامات آمريکا براي تحريم برخي از کشورها اظهار داشت: در صورتي که ما همکاري هاي خود را تقويت کنيم، قطعاً مي توانيم در برابر اين سياست هاي آمريکا پيروز شويم و اين چالش ها را پيش رو بگذاريم.

تعداد بازديد:86 آخرين تغييرات:97/09/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر