دوشنبه 11 فروردين 1399 - 5 شعبان 1441 - 30 مارس 2020
صفحه اصلي/قرآن


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

آغاز مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع)

از امروز تا پايان هفته؛

آغاز مسابقات سراسري دارالقرآن امام علي(ع)

مسابقات سراسري دارالقرآن امام علي(ع) صبح امروز ۲۴ آذرماه در مجتمع ياوران مهدي(ع) در جمکران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دوازدهمين دوره از مسابقات سراسري دارالقرآن امام علي(ع) در بخش خواهران با حضور بيش از۵هزار نفر آغاز شد.

دوازدهمين دوره از مسابقات سراسري دارالقرآن امام علي(ع) در بخش خواهران، از امروز ۲۴ آذرماه الي ۳۰ آذرماه سال ۹۷در رشته‌هاي حفظ، قرائت و ترتيل قرآن کريم درشهر مقدس قم، مجتمع ياوران مهدي(عج) درجمکران آغاز شد.

اين مسابقات قرآني در پنج رشته حفظ کل، حفظ بيست جزء، حفظ ده جزء، قرائت و ترتيل‌خواني قرآن کريم در دو مقطع سني زير شانزده سال و بالاي آن ويژه خواهران برگزار خواهد شد.

در اين دوره از مسابقات هر داوطلب تنها در يک رشته مي تواند شرکت کند و همچنين افرادي که در دوره هاي قبل حدنصاب رشته هاي حفظ ده جزء و بيست جزء را کسب کرده باشند در اين دوره در همان رشته نمي توانند مجددا شرکت نموده و بايستي در مقطع بالاتر به رقابت بپردازند.

نفرات اول مسابقات سال‌هاي قبل تا دو سال در همان رشته نمي‌توانند شرکت کنند، مگر اينکه در رشته ديگري ثبت‌نام نمايند، همچنين اين دوره از مسابقات مرحله فينال ندارد و لذا داوطلبان سعي کنند در همان مقطع مسابقات تلاش لازم را داشته باشند.

در اين دوره از مسابقات، کليه حافظان کل قرآن کريم که حدنصاب نود امتياز را در صحت حفظ از يکصد امتياز بياورند، مبلغ هفتصد هزار تومان به عنوان هديه دريافت خواهند کرد.

همچنين حافظان بيست جزء و ده جزء در صورت اخذ حدنصاب نود امتياز از يکصد امتياز در صحت حفظ، به ترتيب مبالغ پانصدهزار تومان و چهارصد هزار تومان دريافت خواهند کرد.

داوطلبان رشته‌هاي قرائت و ترتيل قرآن نيز در صورت اخذ حدنصاب هفتادوپنج امتياز از يکصد امتياز به ترتيب مبالغ پانصد هزار تومان و چهارصد هزار تومان دريافت خواهند کرد.

کليه حافظان قرآن در همه رشته ها در صورتي که حد نصاب حسن حفظ آنها بين ۸۵ تا ۹۰ باشد نيز نصف جوايز اعلام شده فوق را دريافت مي کنند . همچنين قاريان و مرتلان قرآن، که حد نصاب امتياز آنها از ۷۰ تا ۷۵ باشد نيز نصف جوايز اعلام شده را دريافت مي کنند.

گفتني است، مراسم اختتاميه روز جمعه سي ام آذرماه در محل دارالقرآن علامه طباطبايي برگزار خواهد شد و جوايز نفرات برتر در اين مراسم توسط يکي از مراجع عظام تقليد تقديم خواهد شد.

تعداد بازديد:228 آخرين تغييرات:97/09/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر