چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/خانواده

مسئله مهم امروز اقناع ذهنی افراد برای ازدواج است/تهدید خانواده ها

در نشست حل بحران جنسي مطرح شد؛

مسئله مهم امروز اقناع ذهني افراد براي ازدواج است/تهديد خانواده ها

يک جامعه شناس، نبود معرفت شناسي بر مبناي خانواده را موجب اقناع ذهني و بي ارزشي ازدواج ميان افراد خواند و روابط آزاد را نتيجه اين نگاه دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهيم فياض استاد دانشگاه تهران در دومين جلسه از سلسله نشست هاي حل بحران جنسي که در مرکز «سفير فيلم» برگزار شد، گفت: دشمن به دنبال انقلاب جنسي است و ما بايد به دنبال انقلاب ازدواجي باشيم. اگر بخواهيم ازدواج و تشکيل خانواده را افزايش دهيم تا غريزه ي جنسي در محيط خانواده ارضا شود، نياز به مسکن سازي داريم و اينجا بايد وزيري که اين چند سال وزير مسکن بوده و به راحتي استعفا داده را مواخذه کرد.

وي همچنين به بزرگ ترين تهديد در وضع کنوني جنسي اشاره داشت و گفت: در حال حاضر بزرگترين خطري که در حوزه انقلاب جنسي ما را تهديد مي کند مسئله همجنس‌گرايي است که در حال نزديک شدن به سونامي آن هستيم.

اين جامعه شناس عدم وجود معرفت شناسي برمبناي خانواده اشاره کرد و افزود: مسئله مهم امروز اقناع ذهني افراد براي ازدواج است که اين اين تفکر را به وجود آورده که امروزه از نظر عقلي ازدواج ارزشي ندارد و نتيجه آن نيز صنعت فحشا و روابط آزاد است.

فياض با بيان اينکه امروزه معرفت شناسي جامعه ي ما معرفت شناسي خانواده نيست، تصريح کرد: در نتيجه آن نيز شاهد ايجاد تنفر جنسي هستيم چراکه زنان نقش مرد و مردان هويت و نقش زنانه پيدا کرده اند در نتيجه افراد از جنس مخالف خود منتفر مي شوند از سوي ديگر زنان وقتي ببينند مردان نقش آنها را ايفا مي کنند دچار خشونت مي شوند.

وي درباره هويت جنسي نيز سخن گفت و با بيان اينکه امروزه بايد به خانواده و خانه برگرديم، عنوان داشت: محور خانواده زن است و زن امروز دچار بحران هويت شده يعني هويت مردانه پيدا کرده است.

فياض تصريح کرد: در جامعه امروز مردان براي روابط جنسي با دختران عشوه گري مي کنند اما براي تشکيل و تصحيح خانواده بايد زن را زن و مرد را مرد کنيم. يعني هويت زنانه را به زنان و مردانه را به مردان برگردانيم تا خانواده درست شود.

اين جامعه شناس در پايان با اشاره بر اينکه بايد انقلابي خانوادگي بر اساس مردانگي مرد و زنانگي زن ايجاد شود، اظهار داشت: اگر روند کنوني ادامه پيدا کند نفرت جنسي در بين زنان و مردان از جنس مخالف خود تشديد مي شود و در نتيجه تعداد بسياري از دختران  و پسران مجرد خواهند ماند.

اين سلسله نشست ها سه شنبه هر هفته ساعت ۱۶ با حضور کارشنان حوزه بحران جنسي در محل «سفير فيلم» واقع در خيابان انقلاب، بين ابوريحان و فلسطين برگزار مي شود.

تعداد بازديد:192 آخرين تغييرات:97/09/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر