یکشنبه 15 تير 1399 - 13 ذي القعده 1441 - 5 ژولاي 2020
صفحه اصلي/قرآن

سیاست خارجی باید همراه با بینش قرآنی باشد

عراقچي در جمع خبرنگاران:

سياست خارجي بايد همراه با بينش قرآني باشد

معاون سياسي وزير امور خارجه در حاشيه مراسم رونمايي از تفسير قرآن کريم شمس گفت: بايد در حوزه سياست خارجي از بينش قرآني برخوردار باشيم.

به گزارش خبرنگار مهر، سيدعباس عراقچي، معاون سياسي وزير امور خارجه، در حاشيه مراسم رونمايي از تفسير «شمس» اثر حجت‌الاسلام‌والمسلمين مصطفي بروجردي در جمع خبرنگاران در خصوص اين اثر قرآني  گفت: امروز کار بزرگي انجام شده و تلاش بيش از ده ساله همکار ما در وزارت امور خارجه حجت‌الاسلام و المسلمين بروجردي به ثمر نشست و تفسير شمس، که واقعاً در کنار کار اصلي‌شان در وزارت خارجه براي آن زحمت زيادي کشيدند، رونمايي و به جامعه علمي و قرآني کشور معرفي شد.

وي ادامه داد: در وزارت خارجه همکاران و سفرايي که غير از تخصص خودشان در حوزه ديپلماسي در حوزه‌هاي علمي هم فعال هستند، افتخار آفرين هستند. همچنين در وزارت خارجه وزارت خارجه همکاران زيادي داريم که استاد دانشگاه هستند و رتبه هاي برتر دانشگاهي دارند و تدريس و تحقيق مي‌کنند. آقاي بروجردي هم در زمينه قرآني چنين کاري انجام دادند که موجب افتخار و ارزشمندي وزارت خارجه است.  

عراقچي با اشاره به پيام وزيرامور خارجه در اين مراسم افزود: حضور بنده در اين مراسم و پيام آقاي ظريف در وهله اول اداي دين به قرآن و بعد به مفسران قرآن و همکار خودمان به خاطر اين تلاش ارزشمند بود.

معاون سياسي وزير امور خارجه در پايان يادآور شد: سياست خارجي کشور حتماً نيازمند بينشي عمومي و کلي به همه مسائل است و به ويژه بايد در اين حوزه از بينش قرآني برخوردار باشيم تا سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران را که براساس ارزش‌هاي اسلامي است بهتر به پيش ببريم. تلاش حجت‌الاسلام بروجردي از اين جهت هم ارزشمند است و حضور بنده ارزش گذاشتن به اين تلاش بسيار بزرگ بود.

تعداد بازديد:376 آخرين تغييرات:97/09/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر