پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

حفظ سلامت و امنیت دانش آموزان خط قرمز آموزش و پرورش است

وزير آموزش و پرورش:

حفظ سلامت و امنيت دانش آموزان خط قرمز آموزش و پرورش است

زاهدان - وزير آموزش و پرورش گفت: حفظ سلامت، تندرستي و امنيت دانش آموزان مهم ترين خط قرمز آموزش و پرورش است که همه بايد آن را رعايت کنند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي آموزش و پرورش سيستان وبلوچستان، محمد بطحايي در جلسه هيئت نظارت بر تخلفات اداري ضمن تسليت دوباره به خانواده هاي داغدار اظهار داشت: تمام همکاران ما در بازرسي‌هايي که انجام دادن تلاش کردند تا به بهترين نحو اين موضوع را پيگيري کنند.

وزير آموزش و پرورش ادامه داد: دانش آموزان امانت هاي مردم در دست ما هستند چرا که مردم به من و شما اعتماد کرده و نبايد خود را از اين قضيه جدا بدانيم و ديگران را مقصر بدانيم.

وي عنوان داشت: ما نبايد فراموش کنيم که وظيفه اداره آموزش و پرورش نظارت بر تمام دستگاه‌هاي زيرمجموعه خودش است و بايد اين حادثه و موضوع را به طور جدي پيگيري کنيم زيرا مهمترين وظيفه دستگاه تعليم و تربيت حفاظت از روح و ذهن و جسم دانش آموزان است.

بطحايي تاکيد کرد: طي بخشنامه اي که فرستاده خواهد شد بايد تيمي متشکل از بازرس هاي آموزش و پرورش ظرف مدت ۲۰ تا ۲۵ روز از همه مدارس غيرانتفاعي بازي کنند، چه بسا بسياري ديگر از اين مدارس ناايمن وجود داشته باشند.

وي تصريح کرد: ما مدعي هستيم که امانتدار بچه هاي مردم هستيم، نبايد اينگونه نشان دهيم که مسئوليت پذيري آموزش و پرورش در همين حد است لذا بايد به مراجع قضايي شکايت شود و نگذاريم که اعتبار پايگاه اجتماعي آموزش و پرورش در معرض خطر قرار بگيرد.

وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه ۴۰ سال از انقلاب اسلامي گذشته است و هنوز شاهد ادارات دولتي پر زرق و برق هستيم اما مدارس ما شبيه مخروبه است، ابراز کرد: مردم نبايد اجازه بدهند که اينگونه مشکلات پديد بيايد و راضي نشود که آجر هاي مدرسه روي سر فرزندان شان فرو بريزد.

وي ادامه داد: واقعاً براي کشوري که ادعا دارد آموزه هاي حکومتي آن از نوع ديني، و انقلاب آن از نوع فرهنگي است؛ فجيع است که تبعيض بين ساختمان هاي مدارس و ادارات دولتي به اين گونه باشد.

بطحايي اظهار کرد: نبايد بگذاريم در استاني که مورد توجه مقام معظم رهبري، رياست جمهوري و مقامات عالي کشور است چنين اتفاقاتي بيفتد اما بايد خيلي سريع و بدون ملاحظات و طبق قانون برخورد کنيم و به هيچ عنوان طبق احساسات کاري را پيش نبريم.

وي تأکيد کرد: من از همه مشکلات موجود آگاه و آنها را قبول دارم اما نبايد اين مشکلات به گونه شود که ما هيچ کاري انجام ندهيم چرا که مهمترين وظيفه ما در هر شرايطي مراقبت از بچه هاي مردم است.

وزير آموزش و پرورش گفت: من از همه همکاران مي‌خواهم با تمام فشارهاي کاري زيادي که دارند اين موضوع بسيار مهم را پيگيري کنند و نگذارند در کنار همه زحمات آنها يک کوتاهي و قصور باعث بروز يک اتفاق ناگوار شود.

تعداد بازديد:152 آخرين تغييرات:97/10/01
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر