چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

مسئولین مسئله گاز رسانی به استان را به طور جدی پیگیری کنند

امام جمعه موقت زاهدان:

مسئولين مسئله گاز رساني به استان را به طور جدي پيگيري کنند

زاهدان - امام جمعه موقت زاهدان گفت: اميدواريم مسئولين و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي مسئله گاز رساني به استان را به طور جدي پيگيري کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام احمد راهداري ظهر امروز در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته زاهدان ضمن عرض تسليت به خانواده حادثه ديدگان مدرسه «اسوه حسنه» زاهدان اظهار داشت: هفته گذشته حادثه اي دلخراش آتش سوزي در دبستان دخترانه «اسوه حسنه زاهدان دل مردم اين شهر و همچنين همه مردم استان سيستان و بلوچستان داغدار کرد.

وي افزود: اين حوادث و وقايع بسيار سخت و دردناک است و همه ما خودمان را در غم خانواده هاي داغدار شريک مي دانيم اما بايد مشخص شود که دليل اين اتفاقات چيست و مقصر آن چه کساني هستند.

امام‌جمعه موقت زاهدان با تاکيد بر اينکه بايد تمام افراد و مسئولاني که در اين قصور و کوتاهي دخالت داشته اند مورد مواخذه قرار بگيرند، ادامه داد: اما سوال اصلي مردم اين است که چرا با وجود اينکه مي ‌گويند گاز به استان سيستان و بلوچستان و شهر زاهدان آمده اما همچنان ۹۰ درصد مردم اين شهر از نعمت گاز شهري بي بهره هستند.

وي گفت: در روزهاي پاياني سال ۹۵ با حضور رئيس جمهور محترم مشعل گاز در شهر زاهدان روشن شد، اما تاکنون همچنان مشکل گاز در اين شهر وجود دارد و روند گازرساني به منازل مردم نيز بسيار کند است.

حجت الاسلام راهداري تصريح کرد: استاندار سيستان و بلوچستان به عنوان نماينده عالي دولت در استان بايد پاسخ اين مردم نجيب را بدهد زيرا اين شرايط براي مرکز يک استان به هيچ عنوان مناسب نيست.

وي افزود: برخي از مسئولين فرياد مي زنند اما طبق فرمايشات حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب مسئولان نوکر مردم هستند و اين اوضاع درست نيست که مردم براي تهيه دو عدد کپسول از تمام زندگي خود بزنند.

امام‌جمعه موقت زاهدان ادامه داد: اميدواريم مسئولين و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي مسئله گاز رساني به استان را به طور جدي پيگيري کنند و همچنين مشکلات مربوط به مدارس غيراستاندارد نير هر چه زودتر در برطرف شود.

وي با اشاره به اينکه هنوز بسياري از مردم سيستان و بلوچستان بر روي شانه هاي خود سيلندر گاز حمل مي کنند، تصريح کرد: در خصوص عملکرد شرکت هايي که براي گازرساني گاز مايع به منازل مردم در شهر زاهدان فعاليت مي کنند، بايد شفاف سازي شود.

حجت الاسلام راهداري با تاکيد بر اينکه نبايد از سکوت و نجابت اين مردم نجيب سو استفاده کرد، افزود: دشمنان در آستانه چهل سالگي انقلاب اسلامي با تمام قوا براي ضربه زدن به اين انقلاب برنامه ريزي کرده اند از همين رو مسئولان بايد بسيار هوشيار باشند.

وي در بخش ديگري از خطبه ها با اشاره به در پيش بودن شب يلدا اظهار داشت: طبق رسوم ايراني در اين شب کوچک تر ها به ديدن بزرگترها مي روند و ديد و بازديد و صله ارحام به جا مي آورند.

امام‌جمعه موقت زاهدان با اشاره به تاکيد دين اسلام بر صله ارحام افزود: بايد از اين فرصت نيکو براي به جاي آوردن سنت حسنه صله ارحام استفاده کنيم زيرا در دين مبين اسلام بسيار بر آن تاکيد شده است.

تعداد بازديد:168 آخرين تغييرات:97/10/01
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر