پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/پزشكي

سه عامل خطری که جان مردان ایرانی را می‌گیرد

دبير علمي سومين کنگره سلامت مردان عنوان کرد؛

سه عامل خطري که جان مردان ايراني را مي‌گيرد

دبير علمي سومين کنگره سلامت مردان با اشاره به ۳ عامل خطري که بيشتر بلاي جان مردان ايراني است، گفت: همه اين عوامل خطر از طريق راهکارهاي آموزشي و پيشگيري، قابل کنترل است.

به گزارش خبرگزاري مهر، محمد سليماني، اظهار داشت: از ۱۲ سال پيش موضوع سلامت مردان توسط انجمن اورولوژي مورد توجه قرار گرفت و روزي به مناسبت سلامت مردان نامگذاري و پس از آن تبديل به هفته سلامت مردان شد.

وي با اشاره به اينکه هر سال چند مورد از موضوع سلامت مردان در کنگره مورد توجه و بحث و گفتگو قرار مي‌گيرد، افزود: موضوع سلامت مردان مبحثي بسيار فراگير است و بيش از ۱۰۰ مورد از جمله حوادث، بيماري‌هاي قلبي عروقي و سرطان ها و...، را شامل مي‌شود.

دبير علمي سومين کنگره سلامت مردان، ادامه داد: کنگره امسال به صورت ويژه به موضوع سرطان‌هاي مردان و ناباروري و ناتواني‌هاي جنسي توجه کرده است. همچنين وجه تمايز کنگره امسال با ساير کنگره ها اين بوده که جنبه هاي علمي تخصصي و فوق تخصصي را چندان وارد نشده ايم و هدف از کنگره موضوعات سلامت محور، پيشگيرانه و جامعه نگر است و در نهايت بتوانيم يک استراتژي پيشگيري و درمان در حوزه بيماري‌هاي مردان ارائه دهيم.

وي در مورد سرطان هاي شايع در مردان گفت: سرطان‌هاي دستگاه گوارش و سيستم ادراري بسياري از مردان را گرفتار مي‌کند و سرطان ريه و کبد نيز در کمين مردان قرار دارد که بر همين اساس اين موضوع در کنگره امسال سلامت مردان مورد توجه قرار گرفته است.

سليماني، تومورها، بيماري‌هاي قلبي عروقي و تروما را سه عامل مهمي برشمرد که جان مردان ايراني را به خطر مي اندازد و باعث مرگ آنها مي‌شود، گفت: همه اين عوامل خطر از طريق راهکارهاي آموزشي و توجه به آن قابل پيشگيري بوده و مي توان تا حدود زيادي اين عوامل خطر را تحت کنترل قرار داد.

تعداد بازديد:163 آخرين تغييرات:97/10/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر