چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/قرآن

دستاوردهای قرآنی انقلاب تبیین شود/ جای خالی پژوهش‌های قرآنی

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان:

دستاوردهاي قرآني انقلاب تبيين شود/ جاي خالي پژوهش‌هاي قرآني

سمنان - مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان، درباره نقش‌آفريني فعالان قرآني در چهلمين سالگرد انقلاب، گفت: فعالان ديني دستاوردهاي قرآني انقلاب اسلامي را در استان تبيين کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علي شکري صبح شنبه در گردهمايي اساتيد و معلمان قرآن استان سمنان به ميزباني مجتمع ولايت اداره تبليغات اسلامي شهرستان سمنان ضمن بيان اينکه کميته قرآن و نهج‌البلاغه ستاد دهه فجر استان باهدف ترويج و تبيين دستاوردهاي انقلاب اسلامي تشکيل‌شده است، تأکيد کرد: فعالان ديني سطح استان با همکاري اين کارگروه دستاوردهاي قرآني انقلاب را تبيين کنند.

وي بابيان اينکه خوشبختانه در کميته قرآن و نهج‌البلاغه ستاد دهه فجر استان سمنان، جلسات بسيار خوبي برگزارشده و برنامه‌هاي خوبي نيز تبيين شده است، افزود: در مجموعه اين ستاد، دستگاه‌هاي عضو به‌تناسب فعاليت‌هايشان برنامه‌هايي را اجرا مي‌کنند اما کميته قرآني به‌واسطه انتظاري که جامعه از آن دارد، مي‌بايست فراتر از موضوع تکليف، برنامه‌هاي ويژه‌اي را در دستور کار خود قرار دهد.

ضرورت حضور فعال در برنامه‌هاي فجر ۴۰

مسئول کميته تشکل‌هاي مردم‌نهاد بزرگداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي استان سمنان بابيان اينکه برنامه‌هاي فجر ۴۰ امسال با دو رويکرد شامل تبيين دستاوردها و مناسبت‌هاي ملي و مذهبي اجرايي مي‌شود، تأکيد کرد: ما از جامعه قرآني استان انتظار داريم که درزمينهٔ تبيين دستاوردها و همچنين برگزاري باشکوه مراسم دهه فجر، همکاري و همراهي خوبي داشته باشند چراکه اساس انقلاب پيروي از قرآن کريم بود.

شکري بابيان اينکه انتظار ما از قرآنيان استان و اعضاي کميته قرآن ستاد دهه فجر اين است که به تبيين دستاوردهاي قرآني در طول چهار دهه انقلاب اسلامي بپردازند، تأکيد کرد: امروز قرآنيان استان ضمن تبيين دستاوردهاي قرآني در بين مجامعي که حضور دارند، مي‌بايست به مقوله انقلاب و قرآن و همچنين قرآن و نسل جوان اهتمام داشته باشند.

وي بابيان اينکه تبيين ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و آنچه نظام برايش خون و شهيد داده، داراي اهميت است، ابراز کرد: ما عزيزان بسياري را در انقلاب و ترورهايي که در حين انقلاب و در جريان اداره کشور رخ مي‌داد نظير شهيد مطهري، مفتح و ... داشته‌ايم که يکي از رسالت‌ها در دهه فجر قدرداني از اين افراد و تبيين راهشان است.

جاي خالي پژوهش‌هاي قرآني

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان همچنين خطاب به اساتيد و فعالان قرآني استان تأکيد کرد: امروز زماني است که بايد جامعه را به آرمان‌هاي انقلاب آگاه سازيم و تا زماني که نسل انقلاب نتواند ارتباط با نسل‌هاي پس از انقلاب ايجاد کند و آن ارزش‌هايي که انقلاب براي به دست آوردنشان رخ‌داده را بيان کنند، اين امر ميسر نمي‌شود.

شکري در ديگر بخش از سخنان خود بابيان اينکه امروز مقوله پژوهش داراي اهميتي بسزا است، تأکيد کرد: يکي از نکاتي که در نظام آموزشي کشور خالي است، پژوهش‌هاي قرآني چه در آموزش‌وپرورش و چه در دانشگاه است.

وي افزود: ما توقع پژوهش‌هاي گسترده و عميق قرآني از نظام آموزشي کشور نداريم اما همين مقدار که نظام آموزشي به اين امر توجه داشته باشد، جاي تقدير دارد.

ضرورت حضور در مناسبت ۹ دي

مسئول کميته تشکل‌هاي مردم‌نهاد بزرگداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي استان سمنان در ديگر بخش سخنان خود، با بيان اينکه ۹دي يکي از مناسبت‌هاي ملي است که در آستانه فرارسيدن آن بايد برنامه‌هاي باشکوهي را براي آن داشته باشيم، بيان کرد: فتنه سال ۸۸ نظام اسلامي را مورد تهديد قرار داد و دشمنان نيز چشم طمع به آنچه مي‌خواست رخ دهد داشتند، که با ايستادگي مردم روبرو شدند.

شکري بيان کرد: در هر صورت ما هر روز با فتنه‌اي جديد از سوي دشمنان مواجه هستيم که جامعه اسلامي را تهديد مي‌کند تا جايي که گراني‌هاي ارز و طلا و بازار که مردم را دچار مشقت کرده نيز شايد يکي از جريانات فتنه در عصر جديد باشد، ليکن همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز فرمودند، دشمنان ما حتي براي سال ۹۸ نيز برنامه دارند و در نتيجه بايد در برابر اين بدخواهان انقلاب و نظام اسلامي ايستاد.

وي افزود: در برهه کنوني انقلاب اسلامي در مواجهه با فتنه‌هاي متفاوت و مختلف است لذا حضور حماسي در مراسم ۹دي از سوي فعالان، اساتيد و جامعه قرآني سراسر استان سمنان لازم و ضروري است.

تعداد بازديد:165 آخرين تغييرات:97/10/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر