پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/مقالات


 
 


 


 


 
خروجي RSS

نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی در ۲۴ کشور جهان گسترش یافته است

موسس نهضت نهج البلاغه خواني:

نهضت جهاني نهج البلاغه خواني در ۲۴ کشور جهان گسترش يافته است

بوشهر - موسس نهضت جهاني نهج البلاغه خواني گفت: نهضت جهاني نهج البلاغه خواني در ۲۴ کشور جهان گسترش يافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حميدرضا مهدوي ارفع صبح سه‌شنبه در همايش طلايه داران تبليغ استان بوشهر با بيان گراميداشت سالگرد عمليات کربلايي چهار  و ياد شهداي غواص اظهار داشت: اميدوارم روزي برسد کساني که با خيانت خود عمليات کربلاي ۴ را افشا کردند شناسايي شوند.

وي ادامه داد: با يک تحقيق خاص به اين نتيجه رسيدم که بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در مرکز صهيونيستي يک نفر مامور مي‌شود تا عامل پيروزي انقلاب اسلامي را پيدا کند و به اين سه عنصر مي‌رسد، فرهنگ شهادت‌طلبي، اميد به آينده، روحانيت و مرجعيت.

موسس نهضت جهاني نهج البلاغه خواني تصريح کرد: هشت ماه قبل از اغتشاشات ۹ دي يک انديشکده راهبردي آمريکا به اين نتيجه رسيد که براي فروپاشي نظام اسلامي مردم بايد به رهبري فشار بياورند با القاي اينکه هر چه بدبختي داريم به خاطر انقلابي‌گري است.

دشمن دست از فتنه نمي‌کشد

ارفع با بيان اينکه سه قرارگاه جنگ شناختي وجود دارد، خاطرنشان کرد: دو قرارگاه در اسرائيل و آمريکا براي حمله به ايران است و يک قرارگاه در ايران براي دفاع و خنثي کردن اين حملات است.

اين مقام مسئول اضافه کرد: از سال ۸۴ به بعد شاهد به خطر افتادن سکان‌هاي نظام انقلاب اسلامي هستيم و در اين ميان دشمن با استفاده از جنگ‌هاي شناختي به دنبال رسيدن به اهداف پليد خود است.

وي خاطرنشان کرد: متأسفانه بعضي از شخصيت‌ها با داشتن شجاعت و جسارت توانايي ترساندن دشمن را دارند اما از عقبه فکري کافي براي رسيدن به اهداف خود برخوردار نيستند و هيچ کس در اين ميان به اين عقبه فکري آنها کمک نمي‌کند.

مهدوي ارفع با تسليت درگذشت آيت الله شاهرودي بيان داشت: شهيد صدر همواره از اين شخصيت به عنوان يک نابغه ياد مي‌کرد.

گسترش نهج‌البلاغه‌خواني با مشارکت ۹ هزار نفر

وي عنوان کرد: خوشبخانه تاکنون توانسته‌ايم نهضت جهاني نهج البلاغه خواني را تا ۲۴ کشور جهان گسترش بدهيم و با گذشت پنج سال از تأسيس اين مؤسسه به چهار گام مهم رسيديم که شامل خواندن، تفسير کردن، تدبير و نظام سازي است.

ارفع تصريح کرد: با بخوانيم و لذت بريم، آسان‌سازي کرديم و توانسته‌ايم فرهنگ نهج البلاغه خواني را گسترش بدهيم.

وي خاطر نشان کرد: ۹ هزار برادر و خواهر در حال بسط و گسترش اين نهضت نهج البلاغه خواني هستند و از مردم هيچ پولي نمي‌گيرند، حتي با داشتن مربي و اساتيد مجرب در خانه شهداي مسيحي نيز نهضت را گسترش داديم.

گسترش فرهنگ کتاب خواني

مهدوي ارفع افزود: براي گسترش فرهنگ کتاب خواني نياز به ارزان خواني است، ۸۵ درصد مردم ايران وابسته به هيچ ارگان يا سازمان خاصي نيستند.

وي گفت: به دروغ گفته مي‌شود در ايران کتاب گران نيست، براي تحقق اهداف نهضت نهج البلاغه خواني از صفحه‌آرايي کارهاي گرافيکي و طراحي‌هاي مختلف بهره گرفتيم، براي چاپ آن از بهترين کاغذ استفاده کرديم.

ارفع تاکيد کرد: در اوج گراني اين کتابي که ما چاپ کرديم، قيمت آن ۵۰ هزار تومان بوده اما اين کتاب در کشور مبلغ ۲۰ هزار تومان عرضه مي‌شود.

تعداد بازديد:166 آخرين تغييرات:97/10/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر