چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

ابلاغیه فروش اینترنت بدون اینستاگرام اصلاح می شود

جهرمي خبر داد؛

ابلاغيه فروش اينترنت بدون اينستاگرام اصلاح مي شود

وزير ارتباطات از اصلاح دستورالعمل فروش بسته هاي اينترنت بدون اينستاگرام که هفته گذشته به اپراتورهاي ارتباطي ابلاغ شده بود خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته گذشته نامه اي از سوي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات به اپراتورهاي ارتباطي ارسال شد که «با توجه به ضرورت صيانت از فرهنگ ايراني اسلامي، حفاظت از حريم خانواده ها و حمايت از محتواي داخلي، با قيد فوريت ترتيبي اتخاذ کنند تا بسته ها و طرح هاي فروش اينترنت بدون امکان اتصال و استفاده از شبکه اجتماعي اينستاگرام تهيه و در ليست بسته هاي فروش اپراتورها قرار گيرد.»

اين نامه با امضاي حسين فلاح جوشقاني رئيس رگولاتوري و معاون وزير ارتباطات به شرکت مخابرات، اپراتورهاي مجازي موبايل، دارندگان پروانه اينترنت ثابت (FCP، SERVCO و FWA ) و اپراتورهاي موبايل ابلاغ شده است.

در اين زمينه محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات در توئيتر نوشت: در جلسه اي که با متخصصان بخش ارتباطات داشتم، نظرشان براين بود که اين ابلاغيه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي عملا بي فايده است.

وي تاکيد کرد: چرا که اولا باعث ترويج بيشتر فيلترشکن ها مي شود، ثانيا هدف از طريق ترويج نرم افزارهاي مديريت والدين بهتر محقق مي شود.

وزير ارتباطات افزود: نظر درستي بود و لازم است اين ابلاغيه اصلاح شود.

پيش از اين جمال هاديان زواره سخنگوي وزارت ارتباطات به مهر گفت: بخشنامه هاي متعددي از سوي مرکز ملي فضاي مجازي به وزارت ارتباطات ابلاغ مي شود که يکي از بندهاي يکي از بخشنامه ها، به تقاضاي مردمي براي فروش بسته هاي اينترنت بدون امکان استفاده از اينستاگرام مربوط مي شود. در اين نامه از اپراتورها خواسته شده که اگر خانواده ها بسته اينترنتي بدون اينستاگرام بخواهند، امکانش فراهم باشد.

تعداد بازديد:144 آخرين تغييرات:97/10/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر