چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/دين و انديشه

آیت الله شاهرودی امید آینده‌ زعامت شیعه بود

آيت الله رشاد عنوان کرد؛

آيت الله شاهرودي اميد آينده‌ زعامت شيعه بود

رئيس شوراي حوزه هاي علميه استان تهران در پيام تسليتي که درپي درگذشت رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام صادر کرده است، علماي حوزه و مردم تهران را به شرکت مراسم تشييع آيت الله شاهرودي دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، در پي ارتحال، آيت الله هاشمي شاهرودي، فقيه و اصولي نوانديش، پيام تسليتي از سوي آيت الله علي اکبر رشاد، رياست شوراي حوزه‌هاي علميه استان تهران و رييس پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي صادر شد.

متن پيام تسليت آيت الله رشاد به شرح زير است:

بسم الله الرّحمن الرّحيم.
إنّا لِلّه و إنّا إليه راجعون
رحلت فقيه و اصولي نوانديش، ميراث‌دار متفکر مؤسس علامه‌ شهيد محمدباقر صدر(قدّه)، حضرت آيت الله سيدمحمود هاشمي شاهرودي(طاب ثراه) را به ساحت قدسي حضرت بقيت الله (ارواحنا فداه)، زعيم حکيم امت، حضرت آيت الله العظمي خامنه‌اي و ديگر مراجع عظام (دام ظلّهم)، حوزه‌هاي علميه و ملت شريف ايران و بيت معزّز آن راحل رستگار، سوکمندانه تسليت عرض مي‌کنم.

آيت الله هاشمي شاهرودي(ره) که اميد آينده‌ زعامت شيعه قلمداد مي‌شد، روحاني‌اي بود متخلّق، فقيهي بود متضلّع، اصولي‌اي بود متفکر، دانشمندي بود متواضع، سياستمداري بود معتدل و مديري بود مقتدر.

او طي عمر پربرکت خويش منشأ خدمات انقلابي، سياسي و علمي بسياري بود. مجاهدت مؤثر در جريان پيروزي انقلاب عظيم اسلامي، حضور هدايتگرانه در جبهه‌هاي دفاع مقدس، عضويت در شوراي نگهبان، عهده‌داري رياست قوه‌ قضائيه و مجمع تشخيص مصلحت نظام، تدريس در حوزه‌هاي علميه‌ نجف، قم و تهران و تربيت شاگرداني فاضل و بارز، تأليف آثار فاخر فقهي و اصولي، تأسيس و هدايت مرکز دايره المعارف فقه اهل بيت(س) و دانشگاه عدالت، نمونه‌اي از خدمات ارزشمند آن بزرگوار است.

به جهت نقش مؤثر ايشان در فرايند تأسيس پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي و قريب به دو دهه تدريس خارج فقه و اصول در حوزه‌ تهران، مسؤولان پژوهشگاه و ارکان حوزه‌ عريق تهران، خود را بطور مضاعف، وامدار او مي‌دانند.

اين کمترين براي آن فقيد سعيد رحمت و علوّ درجات و براي فرزندان، شاگردان و خيل علاقه‌مندان او از بارگاه باري صبر و سلامت مسألت دارم و ضمن اعلام تعطيلي دروس کليه‌ مدارس علميه‌ تهران در روز چهارشنبه‌ پنجم ديماه، از قاطبه‌ علماي اعلام، مدرسان و طلاب عزيز، مردم شريف و قدرشناس پايتخت دعوت مي کنم در مراسم نماز و تشييع پيکر پاک اين عالم فرزانه و انقلابي که ساعت هشت صبح در مصلاي امام خميني (قده) برگزار مي‌گردد، حضور به هم رسانند.

علي اکبر رشاد
۴/ ۱۰/ ۱۳۹۷

تعداد بازديد:154 آخرين تغييرات:97/10/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر