چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

کسب رتبه در جشنواره بازی‌های ویدئویی در ساختار همگرا امتیاز دارد

کسب رتبه در جشنواره بازي‌هاي ويدئويي در ساختار همگرا امتياز دارد

معاون حمايت بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي گفت: کانديداتوري و دريافت جايزه از جشنواره بازي‌هاي ويديويي ايران، در ساختار حمايتي «همگرا» امتياز دارد.

به گزارش روابط عمومي بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي، متين ايزدي در اين باره توضيح داد: براساس آيين‌نامه «همگرا» اخذ جوايز و رتبه از جشنواره‌هاي معتبر تاييد شده از سوي بنياد در ساختار حمايتي همگرا ۱۰ امتياز دارد.

او افزود: در آيين‌نامه به طور مشخص از دو رويداد جشنواره بازي‌هاي ويديويي ايران و TGC  نام برده شده و نامزدها و برندگان اين دو رويداد، از امتيازهاي تعريف شده در سامانه همگرا بهره‌مند مي‌شوند. درباره جشنواره‌هاي خارجي نيز شرکت‌ها بايد مدارک صادقه ارايه کنند.

معاون حمايت بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي گفت: ميزان و نوع حمايتي که هر شرکت از سامانه همگرا دريافت مي‌کند، براساس رتبه کسب شده است و با افزايش امتيازات در اين سامانه، شرکت بازي‌ساز به رتبه بالاتري رفته و اعتبار بزرگ‌تري در کيف پول خود دريافت مي‌کند.

ايزدي گفت: امتيازات برندگان و کانديداهاي جشنواره بازي‌هاي ويديويي ايران در سال جاري، در مجموع امتيازات دوره آينده رتبه‌بندي سامانه همگرا محاسبه خواهد شد.

ساختار حمايتي همگرا در راستاي حمايت از فعالان صنعت بازي کشور و پياده‌سازي نظامي ساختارمند، شفاف و شايسته‌سالار از اواخر مرداد آغاز به کار کرده است. اين ساختار با هدف مشخص «حمايت همسو با نيازهاي بازي‌سازان» در تلاش است تا با همگرايي تمامي حمايت‌هاي بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي از صنعت بازي، به چشم‌اندار رشد، اعتلا و ارتقاي تيم‌ها و شرکت‌هاي بازسازي دست يابد.

يکي از امتيازات محاسبه شده در اين سامانه، کانديداتوري يا دريافت جايزه از جشنواره بازي‌هاي ويديويي است است. براساس آيين‌نامه، بهترين بازي سال ۵ امتياز، بهترين بازي ژانر ۳ امتياز، کانديداهاي بهترين بازي سال ۲ امتياز، کانديدهاي بهترين ژانر يک امتياز و دريافت تنديس در هر شاخه ۲ امتياز (حداکثر ۴ امتياز) در ساختار همگرا خواهد داشت.

فراخوان جشنواره بازي‌هاي ويديويي ايران مدتي است که منتشر شده و بازي‌سازان فرصت دارند آثار خود را تا ۱۵ دي ماه براي حضور در جشنواره به صورت الکترونيکي ارسال کنند.

تعداد بازديد:144 آخرين تغييرات:97/10/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر