چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

ماجراهای مار و مارمولک بازیگوش برای بچه‌ها چاپ شد

توسط انتشارات آفرينگان؛

ماجراهاي مار و مارمولک بازيگوش براي بچه‌ها چاپ شد

کتاب «مار و مارمولک مشاور مي‌شوند» نوشته جوي کاولي با ترجمه فريده خرّمي توسط انتشارات آفرينگان منتشر و راهي بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب داستاني «مار و مارمولک مشاور مي‌شوند» نوشته جوي کاولي به‌تازگي با ترجمه فريده خرّمي توسط انتشارات آفرينگان منتشر و راهي بازار نشر شده است.

نسخه اصلي اين کتاب در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و مخاطبان آن، گروه سني ج هستند. اتفاقات و قصه‌هاي اين کتاب مربوط به يک مار و مارمولک هستند که با کارهايشان باعث شکل‌گرفتن اتفاقات مختلف مي‌شوند.

عناوين قصه‌ها و اتفاقات اين کتاب به اين ترتيب است: دموکراسي، دستمزد، شفادهنده، اسم شخصي، غذا و دوستان، پيغام، عادت خيلي عجيب، حافظه رودخانه چيست؟، خاله‌ها، مددکار و مددکار به کمک احتياج دارند، سکوت، جمع ساده، ايده چرند و مزخرف، قصه مشکوک.

در قسمتي از اين کتاب مي‌خوانيم:

مرغ مگس‌خوار دم جنباند. «چند وقت پيش ديدمش. يک‌جايي همين دور و برهاست.»

جوجه‌تيغي گفت: «مي‌شود يک پيغام بهش برساني؟ بهش بگو مارمولک رفته فک و فاميلش را ببيند و پشتش به تاريکي است.»

مگس‌خوار جيک‌جيک‌کنان گفت: «باشد.»

جوجه‌تيغي گفت: «مهم است. يادت نرود ها!»

مگس‌خوار بال‌هايش را باز کرد و گفت: «وقتي گفتم باشد يعني باشد.»

مرغ مگس‌خوار پرواز کرد و رفت. انتظار داشت مار زير سنگي خوابيده باشد که بالاي لانه قرار داشت. اما به جاي مار سنجابي ديد که در سايه کز کرده بود.

مگس‌خوار گفت: «آن‌جا که جاي مار است.»

سنجاب گفت: «خودم مي‌دانم. مار مددکارم است. منتظرم برگردد.»

پرنده گفت: «چه خوب! پس مي‌تواني يک پيغام مهم را بهش برساني. درباره مارمولک. رفته فک و فاميلش را ببيند و توي تاريکي است. يادت مي‌ماند؟»

سنجاب با سر گفت بله و گفت که يادش مي‌ماند. پيغام را بارها براي خودش تکرار کرد. به محض پيدا شدن سر و کله مار پيغام را به او مي‌رسانْد.

اما از مار خبري نشد و سنجاب هم نمي‌دانست محل جلسه را اشتباه گرفته يا نه. اي دادِ بيداد! چه موقعيت ناجوري براي سنجابي که به خاطر اضطراب شديد به کمک احتياج داشت. شايد بهتر بود سنجاب به خانه برود و قرار ملاقاتش را فراموش کند. اما پيغام چي؟ اي بابا! قول داده بود آخر!

اين کتاب با ۱۲۰ صفحه مصور، شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قيمت ۹ هزار و ۵۰۰ تومان منتشر شده است.

تعداد بازديد:172 آخرين تغييرات:97/10/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر