چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/خانواده

اقدامات تربیتی آستان قدس رضوی الگوی دیگر نهاد ها شود

حداد عادل در جمع خبرنگاران:

اقدامات تربيتي آستان قدس رضوي الگوي ديگر نهاد ها شود

حداد عادل گفت: اين اقدام آستان قدس رضوي در جهت ايجاد فضايي آموزشي و تربيتي بايد الگوي ديگر نهاد ها بوده و شاهد ايجاد چنين فضاهايي در ديگر شهرها باشيم.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلي حداد عادل رئيس فرهنگستان زبان و ادب فارسي در جمع خبرنگاران و در آيين بهره برداري از پرديس تربيتي توانا گفت: اين مجموعه يکي از برکات حضور امام رضا است و امروزه يک مجموعه ۵۰ هزار متر مربعي آن هم در منطقه اي که هر متر مربع آن ارزش زيادي دارد، در اختيار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

وي با تحسين تشخيص استان قدس رضوي براي تبديل اين مکان به فضايي تربيتي گفت: اميدواريم دانش آموزان خصوصا دانش آموزان مدارس محروم تر با حضور در اين مکان از برنامه هاي تربيتي و ديني آن استفاده کنند.

حدادعادل با اشاره بر تاثير اين فضا بر دانش آموزان تصريح کرد: دانش آموزان بايد با حضور در اين فضاها روحيه گرفته و در مسائل درسي خود پيشرفت کنند.

وي با اشاره به فوت ۴ دختر دانش آموز در زاهدان گفت: تمامي مردم و مسئولان از اين موضوع متاسف شدند اما اين فضا ها مي تواند در کنار اينگونه مشکلات و فضاهاي نامناسب ظرفيت هاي مطلوبي را در اختيار آموزش پرورش قرار دهد.

وي در پاسخ به اين سوال که مي توان شاهد چنين فضاهايي در کنار نقاط کشور از جمله نقاط محروم بود، عنوان کرد: اين اقدام استان قدس مي تواند به عنوان الگويي براي ديگر نهادها باشد و مسير اين گونه اقدامات را ساخت مکان هاي آموزشي در ديگر شهرها ايجاد شود.

تعداد بازديد:160 آخرين تغييرات:97/10/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر