پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
خروجي RSS

حمایت از محصولات بومی که رقبای مشابه خارجی دارند

رئيس صندوق نوآوري و شکوفايي :

حمايت از محصولات بومي که رقباي مشابه خارجي دارند

رئيس صندوق نوآوري و شکوفايي بر لزوم توجه و حمايت از محصولات شرکت‌هاي دانش بنيان حوزه سلامت که توانايي رقابت با نمونه‌هاي مشابه خارجي دارند، تاکيد کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از صندوق نوآوري و شکوفايي، دکتر علي وحدت در جمع مديران عامل شرکت‌هاي دانش‌بنيان حوزه سلامت با تاکيد بر اينکه يکي از سياست‌هاي جديد صندوق، کاهش فرآيند اعطاي تسهيلات و خدمات مستقيم به شرکت‌هاي دانش بنيان است، گفت: در همين ارتباط بايد با توجه به شرايط شرکت دانش‌بنيان و فضاي حاکم بر اکوسيستم، تسهيلات صندوق نوآوري و شکوفايي تغيير کند تا متناسب با نياز شرکت باشد. 

وي با اشاره به اينکه هنوز بسياري از شرکت‌هاي دانش بنيان سراغ دريافت خدمات صندوق نوآوري و شکوفايي نيامده‌اند، تصريح کرد: بسياري از ابزارهاي بهره‌مندي از تامين مالي آسان است اما با مقررات اضافي آن را پيچيده کرده‌ايم که درصدديم با اصلاح قوانين و مقررات اين مسير را هموار کنيم. 

رئيس صندوق نوآوري و شکوفايي با اشاره به سياست جديد راه اندازي صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري خطرپذير تصريح کرد: با تاسيس اين صندوق‌ که ماهيت خصوصي و تخصصي دارند به راحتي مي توان شرکت‌ها را جذب کرده تا براي پروژه هاي مسئله محور همکاري و سرمايه ‌گذاري صورت گيرد. 

وي با تاکيد بر لزوم توجه به توليدات شرکت‌هاي دانش بنيان که توانايي رقابت با نمونه‌هاي خارجي را دارند، خاطرنشان کرد: بايد نهادهايي مانند هيئت امناي ارزي را متقاعد به خريد از توليدات شرکت‌هاي دانش بنيان داخلي کرد و در همين ارتباط صندوق نوآوري و شکوفايي هم آمادگي حمايت از شرکت‌ها و ارائه تضامين لازم را دارد. 

وحدت صندوق نوآوري و شکوفايي را نهاد مالي دانست که تفاوتش با بانک فهم در تکنولوژي است، تاکيد کرد: صندوق نوآوري و شکوفايي در حمايت از شرکت هاي دانش بنيان با محدوديتي در منابع مالي مواجه نيست و در عين حال مي تواند از ظرفيت اهرم کردن اين منابع جهت استفاده از منابع بانکي نيز بهره ببرد. 

تعداد بازديد:118 آخرين تغييرات:97/10/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر