چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/قرآن

حضور آموزش و پرورش در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن

حضور آموزش و پرورش در آزمون حفظ و مفاهيم قرآن

نشست خبري آزمون سراسري حفظ و مفاهيم قرآن در سالن جلسات معاونت قرآن با حضور مديران قرآني برگزار شد. براي اولين بار آموزش و پرورش نيز در اين آزمون نقش خواهد داشت.

به گزارش خبرنگارمهر، نشست خبري آزمون سراسري حفظ و مفاهيم قرآن در راستاي طرح قرآني بشارت۱۴۵۲ روز گذشته، چهارم دي ماه در سالن جلسات معاونت قرآن وعترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد.

در ابتداي اين نشست حجت الاسلام محمدعلي خسروي، مديرکل دفتر برنامه ريزي، آموزش و توسعه مشارکت هاي معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد ضمن تبريک ولادت عيسي مسيح گفت: حضرت عيسي روح خدا و منشا خير و برکت است و ما مسلمانها موظفيم به او ايمان داشته باشيم  و به کساني که او را پيامبر الهي مي‌دانند تبريک بگوييم.

وي با اشاره به آغاز آزمون حفظ ومفاهيم  افزود: از دوسه سال قبل حرکتي آغاز شد و با مراکزي که فعاليت هاي قرآني دارند، هم افزايي بيشتري صورت گرفت.

خسروي ادامه داد: سال گذشته آزمون حفظ و مفاهيم قرآن کريم با مشارکت سازمان اوقاف و امور خيريه و وزارت فرهنگ و ارشاد به صورت همزمان در همه استانها برگزار شد و امسال آموزش وپرورش نيز در اين ميان اضافه شده و همکاري ها افزايش داشته است.

وي با اشاره به تعامل طرح بشارت ۱۴۵۲افزود: امسال طرح بشارت ۱۴۵۲ توسط شبکه قرآن در صدا وسيما انجام شده  است و حفظ جز سي نيز  از منابع آزمون قرار دارد و از اين جهت که مراکز قرآني با وحدت  و هم افزايي بيشتر پيش مي روند باعث خوشحالي ماست.

استقبال ۵۵ هزار نفري کارکنان دولت از آزمون حفظ و مفاهيم قرآن

خسروي در خصوص آزمون حفظ و مفاهيم کارکنان دولت افزود: از کارکنان دولت تاکنون بيش از ۵۵هزار نفر ثبت نام کرده اند که ۴۹ هزار نفر آنها در اين آزمون شرکت کرده اند.

وي ادامه داد: اين آزمون مورد استقبال مردم قرار گرفته است و براي دو هزار نفر از رتبه هاي برتر به قيد قرعه نيز جوايزي ترتيب داده خواهد شد. همچنين براي کساني که  نمره اي بالاي شانزده داشته باشند هشت ساعت ضمن خدمت محاسبه مي شود.

مديرکل دفتر برنامه ريزي، آموزش و توسعه مشارکت هاي معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد افزود: ثبت نام آزمون حفظ و مفاهيم قرآن کريم امسال به ۱۸ رشته تقليل يافت که در سه گروه حفظ، مفاهيم و معارف اهل بيت(ع) و آموزش هاي الکترونيکي برگزار خواهد شد. همچنين آموزش و پرورش در زمينه حفظ جزء سي نيز بيشتر همکاري خواهد داشت.

درگاه ورود به حفظ کل قرآن حفظ جز سي است

در ادامه محمدرضا مسيب زاده، مدير کل قرآن وعترت وزارت آموزش و پرورش در خصوص طرح و برنامه هاي قرآني که در اين وزارتخانه براي دانش آموزان اجرا شده است، گفت: آموزش و پرورش با چهل ميليون مخاطبي که به صورت مستقيم دارد، فعاليت هاي گروهي را در چهلمين سال شکوهمند انقلاب در يک روند منسجم و گروهي درخصوص حفظ قرآن پيش برده است.

وي اضافه کرد: آموزش و پرورش در خصوص تربيت ده ميليون حافظ به عنوان اولين دستگاه با طرح حفظ نور که به صورت حفظ ترتيبي بود وارد ميدان شد که در ميانه راه متوجه اهميت حفظ موضوعي گرديد و در پي آن طرح نورباران در آموزش و پرورش شکل گرفت.

مسيب زاده به طرح حفظ جز سي پرداخت و افزود: حفظ جزء سي يک کار مشترک دستگاهي بود که دردستور کار قرار گرفت و اين وزارتخانه طرح حفظ جز سي را اولويت قرار داده و دستورالعمل از سوي وزير به مديران استانها ابلاغ شد.

وي با طرح پيشنهادي ادامه داد: پشنهاد ما اين است که اين فعاليت قرآني که امسال تازه آغاز شده، ساليان متمادي ادامه يابد تا به نتيجه مطلوبي از اين طرح برسيم. به گفته اساتيد قرآني  درگاه ورود به حفظ قرآن که از منويات مقام معظم رهبري است حفظ جز سي ام آن است.

مسيب زاده در پايان گفت: تأکيد بر محوريت مدرسه، فراگيري حين اثربخشي، توسعه مشارکت و مشارکت پذيري، سه اصل محوري در آموزش و پرورش بوده است.

تعداد بازديد:164 آخرين تغييرات:97/10/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر