یکشنبه 17 آذر 1398 - 11 ربيع الثاني 1441 - 8 دسامبر 2019
صفحه اصلي/قرآن

آغاز ثبت نام آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم

در ۱۸ رشته،

آغاز ثبت نام آزمون حفظ و مفاهيم قرآن کريم

ثبت نام آزمون حفظ و مفاهيم قرآن کريم از امروز چهارشنبه ۵ دي ماه آغاز و تا پايان اين ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگارمهر، ثبت نام آزمون حفظ و مفاهيم قرآن کريم از امروز چهارشنبه ۵ دي ماه آغاز شد.

 اين آزمون در سه گروه حفظ، آموزش هاي الکترونيکي،و رشته هاي معارفي برگزار خواهد شد و آزمون بزرگسالان نيز همزمان با ساير رشته‌ها و به صورت کتبي روز نهم اسفندماه ۹۷ برگزار مي‌شود.

آزمون حفظ و مفاهيم قرآن کريم سال گذشته همزمان با هم افزايي دو دستگاه سازمان اوقاف و امورخيريه و معاونت قرآن و عترت برگزار شده بود و امسال نيز وزارت آموزش و پروش نيز در اين آزمون نقش خواهد داشت.

حفظ جزء ۳۰ قرآن کريم براي دانش‌آموزان و به صورت شفاهي در مدارس انجام مي‌شود. همچنين، خردسالان نيز مي‌توانند در آزمون شرکت کرده و در مراکزي که از سوي سازمان اوقاف و امور خيريه اعلام مي‌شود، با يکديگر به رقابت بپردازند.

اين مسابقات در بخش بزرگسالان به صورت کتبي و شفاهي برپا خواهد شد که در رشته حفظ کل قرآن داوطلبان بايد در هر دو صورت آزمون دهند.آزمون دانش‌آموزاني که در بخش‌هاي مختلف حفظ بالاي ۱۰ جزء شرکت مي‌کنند نيز در مراکزي که از سوي سازمان اوقاف اعلام مي‌شود، برگزار خواهد شد.در رشته حفظ سه جزء، پنج جزء،ده جزء ۱۵جزء،۲۰ جزء، ۲۵جزء نيز آزمون بصورت کتبي در ۹اسفند ماه به صورت همزمان برگزار مي شود.

همچنين آزمون شفاهي مربوط به حفظ جزء ۳۰ از روز ۱۸ اسفندماه آغاز مي‌شود و آزمون شفاهي ساير بخش‌هاي مختلف رشته حفظ قرآن از ۱۰ جزء به بالا نيز از ۱۱ تا ۱۶ اسفندماه سال جاري برگزار مي‌شود.

ثبت نام در بخش الکترونيکي که شامل سه رشته سبک زندگي، ترجمه و مفاهيم و روخواني قرآن است، تا آخر بهمن‌ماه انجام خواهد شد، زمان آزمون اين بخش نيز روزهاي اول و دوم اسفندماه سال جاري خواهد بود. در آموزش هاي الکترونيکي نيز از سه موسسه قرآن پژوهان،حاميم و موسسه نورالمجتبي(ع) استفاده شده است.

سه حوزه امتحاني در کلان‌شهرهاي کشور جهت برپايي آزمون حفظ و مفاهيم قرآن کريم آماده خواهد شد و در شهرستانها نيز در صورت رسيدن به حد نصاب سي نفر حوزه اي امتحاني خواهد داشت.

بر اساس اين گزارش،هر فرد مي‌تواند همزمان در چهار رشته (يک رشته حفظ، يک رشته مفاهيم و معارف، يک رشته الکترونيکي و همچنين، حفظ جزء ۳۰) ثبت نام کرده و در آزمون حضور پيدا کند.

گفتني است ثبت نام آزمون از طريق پايگاه اطلاع‌رساني به نشاني www.quranedu.ir انجام مي‌شودو ثبت نام براي کساني که در رشته حفظ جزء ۳۰ دانش آموزان، هزينه‌اي نداشته و دانش آموزان و بزرگسالاني که در رشته‌هاي ديگر حفظ در اجزاء مختلف و نيز ساير رشته‌ها شرکت مي‌کنند به ترتيب  مبلغ دو هزار تومان و شش هزار تومان پرداخت خواهند کرد.

لازم به ذکر است مرحله مقدماتي چهل و دومين رشته‌هاي معارفي و تفسير قرآن در   آزمون سراسري حفظ و مفاهيم قرآن کريم ادغام شده و همراه با همين آزمون برگزار خواهد شد.

تعداد بازديد:244 آخرين تغييرات:97/10/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر