چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

تجلیل از ۴ معاون بازنشسته سازمان میراث فرهنگی

تجليل از ۴ معاون بازنشسته سازمان ميراث فرهنگي

چهار معاون سابق سازمان ميراث فرهنگي که به سن بازنشستگي رسيده بودند، طي مراسمي تجليل شدند، البته قرار بود اين مراسم چند ماه پيش برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تکريم چهار تن از بازنشستگان سازمان ميراث فرهنگي عصر روز چهارشنبه ۱۹ دي ماه در سالن فجر ارگ آزادي برگزار شد.

در اين برنامه جليل گلشن که معاونت امور ايثارگران را بر عهده داشت، گفت: بعد از سال ۵۷ در اين سازمان استخدام شدم ولي حضور مستمر من در اين سازمان از سال ۶۱ بوده است و پرسابقه‌ترين فرد در اين سازمان هستم. تمام بنيان‌هاي سازمان در آن زمان هسته‌اش شکل گرفت و دوره‌هاي بعد بخش‌هايي به آن اضافه شد. پيشنهاد مي‌کنم که از تجارب رؤساي سازمان ميراث فرهنگي در دوره‌هاي قبل استفاده مي‌شود تا ببينيم بايد اين سازمان به چه سمت حرکت کند.

وي گفت: توجه من بيشتر به سمت ميراث فرهنگي است چون گردشگري و صنايع دستي متکي به ميراث فرهنگي هستند.

در ادامه اين برنامه حسين تاجيک معاون سابق امور مجلس، حقوقي و استان‌ها سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گفت: در اين سازمان يک سال بيشتر حضور نداشتم اما اين زمان فرصت مغتنمي براي خدمت بود.

احمد دانيالي معاون سابق توسعه مديريت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري نيز بيان کرد: سال‌ها قبل تصميم گرفتيم که کاخ سعدآباد را براي ميهماني‌هاي دولت در نظر بگيريم. تلاش ما در اين راستا بود که فکر مي‌کرديم اگر رياست جمهوري، اين برنامه‌ها را در کاخ داشته باشد، به مسائل سازمان ميراث فرهنگي کمک خواهد کرد.

وي افزود: زماني که ما به سر کار مي‌رفتيم، همه در حد ۲۰ تا ۲۲ سال سن داشتند. حتي يادم هست که آقاي عسگراولادي در دولت موقت حضور داشت و من پيش خودم مي‌گفتم که چرا ايشان با اين سن هنوز کار مي‌کند. اين سال‌ها خيلي زود گذشت و ما اکنون بازنشسته شديم. حدود ۴۰ سال است که در دولت خدمت کرده‌ام اما شايد اين روش بازنشستگي در مجلس خوب نبود. من فکر نمي‌کردم سازماني با اين اهميت، انقدر ضعيف و مستضعف باشد؛ ضعيف از نظر کم‌توجهي سيستم‌هاي ديگر به آن.

دانيالي تصريح کرد: اقتدار اين سازمان بيشتر از وزارتخانه است چون امکانات بيشتري را مي‌تواند داشته باشد. اکنون با دادگستري همکاري مي‌کنم و کارشناس ايرانگردي هستم. همچنين پرونده‌هاي ميراثي که به دادگستري مي‌آيد را مي‌بينم بنابراين از اين حوزه خيلي دور نيستم.

در پايان علي‌اصغر مونسان رئيس‌ سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از حضور اين چهار معاون تشکر و قدرداني و هدايايي را نيز به آنها اهدا کرد.

تعداد بازديد:106 آخرين تغييرات:97/10/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر