چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/قرآن

استقبال بیست هزار نفری از آزمون حفظ و مفاهیم قرآن

در گفتگو با مهر عنوان شد؛

استقبال بيست هزار نفري از آزمون حفظ و مفاهيم قرآن

مرتضي خدمتکار، معاون ارتباطات و هماهنگي معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از استقبال ۲۰ هزار نفري پس از يک هفته از آغاز ثبت نام آزمون حفظ و مفاهيم قرآن خبرداد.

 مرتضي خدمتکار مشاور ارتباطات و معاون هماهنگي معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جزئيات آزمون حفظ ومفاهيم قرآن کريم گفت: آزمون حفظ و مفاهيم قرآن کريم از دهم دي ماه ثبت نام آغاز شده و تا پنجم بهمن ماه نيز ادامه خواهد داشت.

وي با اشاره به اينکه  تا کنون که يک هفته از آغاز ثبت نام گذشته است، ادامه داد:  ۲۰ هزارنفر در اين آزمون ثبت نام کرده اند و طبق مقايسه اي که در سال گذشته داشته ايم، روند خوبي را شاهد بوديم و طبيعتاً هرچه جلوتر مي‌رويم وبه زمان پاياني آن نزديک مي‌شويم هجمه و استقبال براي ثبت نام بيشتر خواهد شد.

وي با اشاره به اينکه تا کنون استان کرمانشاه بيشترين سهم ثبت نامي را به خود اختصاص داده است، ادامه داد: کرمانشاه بيشترين حجم ثبت نام در بخش استاني و در ميان شهرستان ها قم و موسسه جامعه القرآن شاهرود نيز بيشترين سهم مشارکت را دارا شدند.

خدمتکار ادامه داد: از ميان هجده رشته که به صورت رسمي اعلام شده است، سه رشته امتحاني به صورت مجازي دنبال مي شود. ما براي اين مسأله يک فرآيند آموزشي را طراحي کرديم که افراد بلافاصله بعد از ثبت نام وارد سه رشته مي شوند و در هر سه رشته مي توانند نکات آموزشي خودشان را فراگيرند.

وي به اضافه شدن رشته روخواني و روانخواني اشاره نمود و تصريح کرد: در بحث آموزش روخواني و روانخواني در نوع خودش جديد است. در هيچ کدام از دوره ها چه حضوراً و چه به صورت مجازي آموزش روانخواني نداشتيم و امسال نيز حجم زيادي از مخاطبين متقاضي آزمون هاي قرائت در افراد مبتدي در موضوعات روخواني و روانخواني بوده اند. به همين دليل تصميم گرفتيم اين رشته را به صورت مجازي طراحي کرده و روي سامانه ارائه دهيم.

معاون هماهنگي معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد: افراد از روي سامانه مي توانند ازآموزش هاي روخواني و روانخواني استفاده کنند و اين آموزش ها کاملاً به صورت تعاملي بوده و يک‌طرفه نيست به نحوي که متقاضي آموزش را فرا مي‌گيرد و آموخته ها را به سامانه تحويل مي‌دهد. اساتيدي هستند که اين آموخته ها را ارزيابي مي‌کنند و بازخوردش را به قرآن آموز ارائه مي‌دهند و بدين نحو کار آموزش دنبال مي شود.

خدمتکار با تأکيد براينکه در پايان دوره آزمون برگزار خواهد شد، افزود: اميدواريم سرمايه گزاري مناسبي براي تبليغات اين سه رشته کرده باشيم، چرا که در حال حاضر که بسياري از علاقه مندان و مخاطبين ما در فضاي مجازي مباحث خودشان را دنبال مي کنند ما نيز بايد از فضاي مجازي براي بهره بري از آموزه هاي قرآني استفاده کنيم.

وي با اعلام اينکه نقش رسانه ها براي فرهنگ سازي بسيار زياد است، افزود: خيلي از افراد علاقه مند به آموزش قرآن هستند، بنابر مشغله هاي زندگي نمي‌توانند به آن بپردازند. امسال تمام تلاش ما اين بود که فرصتي را براي افرادي که دغدغه هاي زيادي دارند ايجاد کنيم تا بتوانند در منزل تنها با گوشي همراه خود از اين آزمون استفاده کنند و با اين کار جامعه مخاطبين جديدي به متقاضيان آزمون اضافه شد.

 خدمتکار ادامه داد: از  ۱۶ دي‌ماه امکان تغيير رشته‌هاي آزمون براي شرکت‌کنندگان در آزمون سراسري حفظ و مفاهيم قرآن کريم فراهم شده است و داوطلبان مي توانند از طريق ميز کار خود، قسمت مشاهده رشته‌هاي ثبت‌نامي اقدام به ويرايش نمايند.

تعداد بازديد:120 آخرين تغييرات:97/10/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر