چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
خروجي RSS

کنفرانس فلسفه، روانشناسی و انسان شناسی برگزار می شود

کنفرانس فلسفه، روانشناسي و انسان شناسي برگزار مي شود

کنفرانس بين المللي فلسفه، روانشناسي و انسان شناسي پس از کانت تحت عنوان «فلسفه: حالت تفکر، راه‌هاي بيان» در مسکو- روسيه برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کنفرانس بين المللي فلسفه، روانشناسي و انسان شناسي پس از کانت تحت عنوان «فلسفه: حالت تفکر، راه‌هاي بيان» در روز ۲۵ آوريل ۲۰۱۹ در مسکو- روسيه برگزار مي‌شود.

موضوعات کلي کنفرانس شامل فلسفه قرن هفدهم / هجدهم، قرن نوزدهم فلسفه، فلسفه قرن بيست و يکم، فلسفه اروپا و فلسفه علوم است. اين کنفرانس رويکردهاي متنوع به وضعيت معرفت شناختي در علوم انساني را در دقرن ۱۹ و اوايل قرن بيستم، مورد بحث قرار مي‌دهد. امانوئل کانت شرايط دقيقي را براي پايه‌گذاري رشته‌ها به عنوان علوم تعيين کرد.

بر اين اساس در قرن نوزدهم تعدادي از علوم ويژه تاسيس و نهادينه شدند. در اين فرآيند، مشاهده و توصيف، جمع آوري داده‌ها و آزمايش نتايج از ديدگاه روش‌شناختي مورد بحث قرار گرفت و استانداردتر شد. در اين ميان روانشناسي و علوم انساني (مانند انسان‌شناسي، زبان‌شناسي و غيره) چالش‌برانگيزتر بودند؛ زيرا اين امر نياز به تعريف مجدد تجربيات انساني و روش‌هاي آنها دارد. توسعه علوم انساني همچنين به بحث در مورد استقلال و تعامل آن با رشته‌هاي متمايز اشاره دارد که در آن فلسفه تمايل به از بين بردن موضوعات سنتي تحقيق خود دارد و در عين حال تحقيقات معرفت شناختي خود را تقويت مي‌کند و سؤال در مورد اتحاد و تنوع روش‌ها را مطرح مي‌کند.

بر اساس اين توضيحات و موضوعات کنفرانس علاقمندان مي‌توانند با ارسال آثار خود در اين زمينه، در کنفرانس مشارکت نمايند.

آخرين مهلت ارسال آثار تا پايان روز ۱۰ ژانويه ۲۰۱۹ است.

چکيده آثار به آدرس ايميل  n.moro@hse.ru ارسال شود.

جهت کسب اطلاعات بيشتر به آدرس https://philevents.org/event/show/۶۶۷۷۴ مراجعه گردد.

تعداد بازديد:125 آخرين تغييرات:97/10/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر