یکشنبه 26 خرداد 1398 - 12 شوال 1440 - 16 ژوئن 2019
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

۱۰۰۰سیم‌کارت ویژه کودکان و نوجوانان با اینترنت پاک توزیع شد

مديرکل پيشگيري‌هاي فرهنگي و اجتماعي قوه قضائيه:

۱۰۰۰سيم‌کارت ويژه کودکان و نوجوانان با اينترنت پاک توزيع شد

سمنان- مديرکل پيشگيري‌هاي فرهنگي و اجتماعي قوه قضائيه از توزيع يک هزار سيم‌کارت ويژه کودکان و نوجوانان مجهز به اينترنت پاک با همکاري وزارت ارتباطات خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علي‌محمد زنگانه ظهر پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه در سمنان با اشاره به طرح سيم‌کارت ويژه نوجوانان با اينترنت پاک، تأکيد کرد: براي دوري از آسيب‌هاي اجتماعي فضاي مجازي، با همکاري وزارت ارتباطات توانسته‌ايم تاکنون شاهد توزيع يک هزار سيم‌کارت ويژه نوجوانان و کودکان در سطح کشور باشيم.

وي بابيان اينکه متقاضيان اين سيم‌کارت‌ها روزبه‌روز افزايش مي‌يابند، ابراز کرد: همکاري‌هاي بين بخشي براي پيشگيري از بروز آسيب‌هاي اجتماعي بين کودکان با همراهي وزارت ارتباطات باعث شد تا طرح توزيع اين سيم‌کارت‌ها صورت گيرد.

مديرکل پيشگيري‌هاي فرهنگي و اجتماعي قوه قضائيه شناخت و احاطه بر انواع جرائم هنجارشکن نوپديد در فضاي مجازي را يک ضرورت دانست و تأکيد کرد: اقدام و ارتکاب به جرم در فضاي مجازي مانند فضاي واقعي مجاز شمرده نمي‌شود و اين واقعيتي در جامعه ما محسوب مي‌شود.

زنگانه درباره اقدامات کارگروه فضاي مجازي و همچنين قوه قضائيه در تغيير اين نوع نگرش در سطح جامعه، تأکيد کرد: در اين خصوص روش‌هاي پيشگيرانه‌اي براي آگاهي بخش به خانواده ها در دست تدوين و اجرا است که به زودي نتايج آن براي همگان بازگو مي‌شود.

وي در پاسخ به پرسشي درباره علت اجراي طرح توزيع و استفاده از سيم کارت‌هاي ويژه کودکان و نوجوانان و اينترنت پاک، ادامه داد: لزوم افزايش کنترل والدين بر نحوه استفاده از فضاي مجازي در بين فرزندان به خصوص کودکان مارا برآن داشت تا با همکاري وزارت ارتباطات نسبت به اجراي اين طرح در راستاي کاهش آسيب‌هاي حوزه فضاي مجازي مبادرت ورزيم.

مديرکل پيشگيري‌هاي فرهنگي و اجتماعي قوه قضائيه افزود: با همکاري و همراهي نهادهاي مسئول و ذي ربط با حوزه فضاي مجازي و آسيب‌هاي آن به خصوص در بدنه دولت دوازدهم، نرم افزارهاي ويژه‌اي براي استفاده ايمن از اينترنت و فضاي مجازي به طور بومي در حال ساخت و ارائه است.

زنگانه به در معرض آسيب و تخلف قرار گرفتن نوجوانان در فضاي مجازي نيز اشاره کرد و گفت: بايد جوانان و نوجوانان‌مان را در رابطه با تهديدات فضاي مجازي آگاه سازيم از سوي ديگر نيز مي بايست کنترل بر اين فضاها را از ياد نبريم.

وي استفاده بيش از اندازه از اينترنت و فضاي مجازي را يک نوع اختلال رواني و رفتاري دانست و تأکيد کرد: سازمان بهداشت جهاني نوعي جديد از اعتياد را در حوزه فضاي مجازي ابلاغ کرده که امروز در بين بسياري از جوانان رايج است لذا در بحث کنترل فضاي مجازي مي بايست به اين زمينه نيز دقت نظر ويژه از سوي خانواده ها صورت گيرد.

تعداد بازديد:116 آخرين تغييرات:97/10/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر