چهارشنبه 18 تير 1399 - 16 ذي القعده 1441 - 8 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

طرح انتقال آب دریای عمان به ۳ استان شرقی کشور اجرایی می شود

طرح انتقال آب درياي عمان به ۳ استان شرقي کشور اجرايي مي شود

زاهدان - زاهدان - معاون هماهنگي امور عمراني استانداري سيستان و بلوچستان گفت: نشست چند جانبه هماهنگي پروژه انتقال آب درياي عمان به شرق کشور در استانداري سيستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري مهر، باقر کرد معاون عمراني استانداري سيستان و بلوچستان با بيان اينکه در اين نشست مديران عامل آب منطقه اي سيستان و بلوچستان، خراسان رضوي و خراسان جنوبي؛ معاونان عمراني استانداري هاي اين سه استان و مشاور و مديرعامل کنسرسيوم به بررسي جزئيات طرح پرداختند، گفت: طرح انتقال آب درياي عمان به شرق کشور تصويب نهايي شده و اجراي آن قطعي است و اين نشست به منظور هماهنگي، آمادگي و زمينه سازي براي اجراي آن برگزار شد.

وي افزود: در اين جلسه ابتدا مدير عامل کنسرسيوم مجري طرح و مشاور، کليات طرح و نحوه اجراي آن را ارائه کردند و در ادامه ديگر کارشناسان حاضر در نشست نظرات مکمل خود را بيان کردند.

معاون عمراني استانداري سيستان و بلوچستان ادامه داد: نظريات و اصلاحيه هاي کارشناسي بيان شده بايد به تصويب وزارت نيرو برسد تا  کلنگ اجراي طرح در سريع ترين زمان ممکن به زمين بخورد.

همچنين اسدي مدير عامل کنسرسيوم تابش به عنوان مجري اين طرح نيز گفت: طرح شيرين سازي و انتقال ۲۳۰ ميليون متر مکعب به سه استان شرقي کشور و ۱۶۰ ميليون متر مکعب آب به سواحل مکران، ٣.٩ ميليارد دلار بودجه نياز دارد که تامين مالي و اجراي آن به عهده بخش خصوصي است.

تعداد بازديد:207 آخرين تغييرات:97/10/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر