پنج شنبه 1 اسفند 1398 - 26 جمادي الثاني 1441 - 20 فوريه 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

اس‌اندپی رتبه اعتباری روسیه را با چشم‌انداز پایدار تایید کرد

اس‌اندپي رتبه اعتباري روسيه را با چشم‌انداز پايدار تاييد کرد

موسسه اعتبارسنجي اس‌اندپي، رتبه اعتباري « BBB-/A-۳» روسيه را تاييد و اعلام کرد تراز مالي خارجي و عمومي قوي اين کشور مي‌تواند اقتصاد اين کشور را در برابر شوک‌ها محافظت کند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رويترز، موسسه اعتبارسنجي اس‌اندپي، رتبه اعتباري « BBB-/A-۳» روسيه را تاييد و اعلام کرد تراز مالي خارجي و عمومي قوي اين کشور مي‌تواند اقتصاد اين کشور را در برابر شوک‌هاي تحريم‌هاي بين‌المللي احتمالي جديد، محافظت کند.

اس‌اندپي اعتقاد دارد که سناريويي که در آن آمريکا تحريم‌هايي را بر بازارهاي ثانويه اوراق قرضه روسيه اعمال کند، در بازارهاي مالي اختلال ايجاد خواهد کرد.

اين سازمان رتبه‌دهي اعلام کرد: در ۲۴ ماه آينده در صورتي که با تحولات ژئوپوليتيکي، يک کشور خارجي تحريم‌هاي سخت‌تري را بر عليه روسيه اعمال کند، ما ممکن است از رتبه اعتباري روسيه بکاهيم.

هشدار اس‌اندپي جديدترين هشدار يک موسسه رتبه‌دهي در مورد تاثير منفي تحريم‌هاي آمريکا بر رتبه اعتباري روسيه است.

اس‌اندپي چشم‌انداز روسيه را دست‌نخورده و پايدار باقي گذاشت و اعلام کرد که در اين تصميم‌گيري  پاسخ مناسب سياست‌گذاري دولت روسيه در شرايطي که تحريم جديدي بر ضد مسکو وضع شود، در نظر گرفته شده است.

پيش از اين هم موسسه اعتباردهي موديز، در روز جمعه اعلام کرد که تحريم‌هاي آمريکا، به رتبه اعتباري روسيه آسيب مي‌زند.

موسسه رتبه‌دهي فيتچ هم ماه گذشته اعلام کرد، درصورتي که آمريکا تحريم‌هايي را بر ضد خريد اوراق قرضه توسط دولت روسيه وضع کند، رتبه چشم‌انداز مثبت روسيه را کاهش خواهد داد.

تعداد بازديد:154 آخرين تغييرات:97/10/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر