سه شنبه 13 خرداد 1399 - 10 شوال 1441 - 2 ژوئن 2020
صفحه اصلي/خانواده


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

تلاش برای تخصیص بودجه به توانمندسازی زنان آسیب دیده

ابتکار به مهر خبر داد:

تلاش براي تخصيص بودجه به توانمندسازي زنان آسيب ديده

معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: براي تخصيص بودجه به توانمندسازي زنان آسيب ديده، در بودجه ۹۸ تلاش کرده ايم و پيش بيني هايي نيز انجام شده اما جزئيات آن هنوز مشخص نيست.

معصومه ابتکار معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اقدامات انجام شده براي دختران بازمانده از تحصيل گفت: معاونت زنان و خانواده تاکنون براي حمايت و توانمندسازي دختران بازمانده از تحصيل اقدامات متعددي را انجام داده‌ است.

 ابتکار افزود: يکي از اين اقدامات تفاهم نامه هايي است که تاکنون با آموزش و پرورش براي تسهيل تحصيل در نقاط مختلف کشور امضا کرده ايم، است.

وي با بيان اينکه در برخي مناطق محروم کشور ازجمله سيستان و بلوچستان نيز اقدام کرده ايم، عنوان کرد: با همکاري بخش غيردولتي مرکزي آموزشي را در شيرآباد سيستان و بلوچستان راه اندازي شده و اين قشر از دختران کشور امکان ادامه تحصيل را خواهند داشت.

وي ادامه داد: در ايرانشهر سيستان و بلوچستان نيز واحدهايي مختص آموزش و پرورش دختران بازمانده از تحصيل را تاسيس شده است.

ابتکار با اشاره به جديدترين طرح همکاري ميان معاونت زنان و خانواده رئيس جمهور و آموزش و پرورش براي کمک به دختران بازمانده از تحصيل تصريح کرد: امسال نيز با آموزش و پرورش طرح خاصي را براي کودکان بازمانده از تحصيل  امضا کرده‌ايم.  هدف از اين طرح شناسايي بانک دختراني که از تحصيل بازمانده يا ترک تحصيل کرده اند،  است.

وي اظهار اميدواري کرد: اميدواريم با همکاري آموزش و پرورش موفق به شناسايي کامل اين دختران شده و بتوانيم به آن ها کمک کنيم.

ابتکار در خصوص تعيين بودجه براي اين قشر از دختران در بودجه ۹۸ عنوان کرد: تلاش کرديم که در بودجه ۹۸ براي حمايت از دختران بازمانده از ادامه تحصيل،  مبلغي را اختصاص دهيم و اميدواريم اين امر عملي شود.

معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده همچنين تصريح کرد: به علاوه تلاش کرده ايم تا براي توانمندسازي زنان آسيب ديده نيز در بودجه ۹۸ مبلغي اختصاص داده شود.  پيش‌بيني‌هايي نيز در بودجه انجام شده اما جزئيات آن هنوز مشخص نيست اما اميدواريم بتوانيم آن را به نتيجه رسانيم.

تعداد بازديد:292 آخرين تغييرات:97/11/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر