شنبه 28 دي 1398 - 22 جمادي الاول 1441 - 18 ژانويه 2020
صفحه اصلي/پزشكي

سیاست ما حمایت از داروی تولید داخل است

رئيس سازمان غذا و دارو؛

سياست ما حمايت از داروي توليد داخل است

رئيس سازمان غذا و دارو، گفت: تامين و توليد برخي داروهاي خارجي که مشابه توليد داخل ندارند، بايد مد نظر قرار گيرد.

به‌گزارش خبرنگار مهر، مهدي پيرصالحي، با اشاره به اينکه تحريم، موضوع جديدي براي کشور نيست، اظهار کرد: در دوره‌هاي مختلف با تحريم مواجه بوديم که در برهه‌هاي زماني تنها شدت و ضعف آن متفاوت بوده است، خوشبختانه به رغم اين تحريم‌ها توانسته‌ايم، عمده داروهاي مورد نياز را در داخل تامين کنيم.

وي افزود: بر اساس برنامه سازمان غذا و دارو، توليد داروي نهايي و ماده اوليه بايد به صورت فراگيرتر پيگيري شود، سياست ما حمايت از توليد داخلي است تا بتوانيم دارو را با قيمت و کيفيت مناسب در اختيار مردم قرار دهيم.

پيرصالحي تصريح کرد: تامين و توليد برخي داروهاي خارجي که مشابه توليد داخل ندارند، بايد مد نظر قرار گيرد، چرا که تامين داروهاي خارجي براي کشور هزينه بالايي دارد در حالي که محصولات داخلي ضمن اشتغال‌زايي  دسترسي به دارو را با قيمت مناسب‌تر تسهيل مي‌کند.

وي با اشاره به اينکه مواد اوليه دارويي و بسته بندي جزو اقلامي هستند که بايد تامين آن را پيگيري کنيم، گفت: حوزه پتروشيمي در اختيار ما نيست اما پيگيري مي‌کنيم آن دسته از اقلامي که براي پتروشيمي صرفه اقتصادي داشته باشد در داخل توليد شود.

پيرصالحي در مورد تقلب در حوزه مکمل هاي تغذيه‌اي توضيح داد: برچسب‌هايي اصالت سازمان غذا دارو نشانه سلامت يک محصول نيست، اين برچسب ها زماني قابل اعتماد است که کد درج شده روي آنها چک شود، مردم بايد در صورت مواجه با کالاهاي تقلبي يا قاچاق، موارد را به معاونت هاي غذا دارو اطلاع داده تا به صورت جدي پيگيري شود.

تعداد بازديد:173 آخرين تغييرات:97/11/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر