دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17 ذي الحجه 1440 - 19 آگوست 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

پلیس افتخاری به مثابه بسیج نیروی انتظامی است

رئيس پليس پايتخت؛

پليس افتخاري به مثابه بسيج نيروي انتظامي است

رئيس پليس پايتخت، گفت: پليس افتخاري به مثابه بسيج نيروي انتظامي است.

به گزارش خبرگزاري مهر، سردار حسين رحيمي، در جلسه هماهنگي در خصوص جذب و بکارگيري پليس افتخاري، افزود: پليس افتخاري يادآور روزهاي اول انقلاب و تاسيس کميته انقلاب اسلامي است که گروه هاي خودجوش مردمي با علاقه، نظم و امنيت محله ها را برقرار مي کردند.

وي با اشاره به لزوم بکارگيري پليس افتخاري، گفت: باور و اعتقاد ما اين است که نظم و امنيت بدون مشارکت مردم امکان پذير نيست و يکي از راه هاي مشارکت مردم، همين اجرايي کردن دستورالعمل جذب و بکارگيري پليس افتخاري است که اين دستورالعمل ظرفيت خوبي براي استفاده از توان مردم براي برقراري نظم و انضباط ايجاد کرده ولي تقريبا در ناجا مغفول مانده است.

سردار رحيمي اضافه کرد: پليس افتخاري به مثابه بسيج نيروي انتظامي است و همانگونه که از اول انقلاب تاکنون هرجا نياز به بسيج شد، به ميدان آمدند و افتخار آفريني کردند، پليس افتخاري نيز مي تواند همچون بسيج بسياري از مشکلات ما را حل و فصل کند.

وي با اشاره به لزوم جذب و ساماندهي پليس افتخاري گفت: در قدم نخست بايد جذب و گزينش داوطلبان با دقت انجام پذيرد و سپس آموزش هاي لازم را فرا بگيرند.

سردار رحيمي به روساي پليس هاي تخصصي تاکيد کرد: حداکثر استفاده از ظرفيت پليس افتخاري را در دستور کار خود قرار دهند چرا که نظم و امنيت پايدار با مشارکت و همراهي اقشار مختلف مردم امکان پذير است.

تعداد بازديد:141 آخرين تغييرات:97/11/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر