چهارشنبه 18 تير 1399 - 16 ذي القعده 1441 - 8 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

هنگام خرید با دستگاه های کارت خوان مراقب افراد سودجو باشید

هشدار پليس فتا تهران:

هنگام خريد با دستگاه هاي کارت خوان مراقب افراد سودجو باشيد

رئيس پليس فتا تهران گفت: در بررسي هاي کارشناسان پليس فتا مشخص شده که افراد سودجود با کپي کردن کارت هاي عابربانک افراد اقدام به برداشت غيرمجاز از حساب افراد مي کنند.

سرهنگ کاظمي رئيس پليس فتا تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در تشريح اين خبر اظهار کرد: در بررسي هاي کارشناسان پليس فتا مشخص شده که افراد سودجود با کپي کردن کارت هاي عابربانک افراد اقدام به برداشت غيرمجاز از حساب افراد مي کنند.

وي افزود: بر همين اساس هنگام خريد، کارت خود را شخصا به دستگاه کارت خوان کشيده و رمز آن را وارد کرده و تمامي سرمايه خود را در يک حساب متمرکز نکنيد تا در صورت دسترسي غيرمجاز، از ميزان ضرر و زيان کاسته شود.

وي اضافه کرد: اگر کسي از سيستم پيامکي استفاده نمي کند، سعي کند در اولين فرصت با مراجعه به محل صدور کارت بانکي خود، نسبت به فعال کردن سيستم پيامکي گردش حساب اقدام، تا در صورتي که از حساب او به صورت غيرمجاز برداشتي صورت گرفت سريعاً مطلع و اقدام قانوني به عمل آورد. همچنين به شهروندان توصيه مي شود رمز عابر بانک خود را به صورت متناوب و دوره اي، به خصوص پس از خريد از مکان هاي مشکوک بلافاصله عوض کنيد تا مورد سوء استفاده قرار نگيرد.

تعداد بازديد:303 آخرين تغييرات:97/11/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر