دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17 ذي الحجه 1440 - 19 آگوست 2019
صفحه اصلي/مقالات


 
 


 


 


 
خروجي RSS

کارکرد اجتماعی هیئات‌ مذهبی تقویت شود/ وحدت لازمه حفظ نظام

مديرکل تبليغات اسلامي سمنان:

کارکرد اجتماعي هيئات‌ مذهبي تقويت شود/ وحدت لازمه حفظ نظام

شاهرود - مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان درباره نقش هيئات مذهبي در پيروزي و تداوم انقلاب گفت: کارکرد اجتماعي تشکل‌هاي مذهبي و مردمي با عنايت به جايگاه آن‌ها در حکومت ديني بايد تقويت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علي شکري شامگاه دوشنبه در نشست شوراي هيئت‌هاي مذهبي استان سمنان به ميزباني اداره کل تبليغات اسلامي در شاهرود بابيان اينکه در جشن‌هاي چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي همه اذعان داريم که هيئت‌هاي مذهبي در پيروزي انقلاب اسلامي و شکل‌گيري آن نقشي اساسي داشتند، تأکيد کرد: در سال‌هاي دهه ۵۰ مسجدي‌ها و هيئتي‌ها بودند که به خيابان مي‌آمدند و حکومت شاهنشاهي را ساقط کردند و در اين چهار دهه نيز در همه صحنه‌ها حضور داشتند که خنثي سازي قائله گنبد، توطئه‌هاي داخلي، خارجي و خصوصاً فتنه‌هايي که در سال‌هاي اخير شکل‌گرفته نمونه آن‌ها است.

وي بابيان اينکه ۴۰ سالگي آغاز بلوغ و شور است و لذا بايد برنامه‌هاي ويژه‌اي براي پيش‌روي انقلاب اسلامي برنامه‌ريزي کنيم، افزود: با همه کاستي‌هايي که وجود دارد نقش هيئت‌هاي مذهبي بسيار حساس است و امروز حيات نظام به حضور هيئت‌هاي مذهبي و مردم است.

وحدت حول محور ولايت فقيه، لازمه ادامه حيات انقلاب اسلامي

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان به همزماني دهه مبارک فجر با ايام فاطميه اشاره و بر ضرورت رعايت شأن آن تاکيد کرد و گفت: هيئت‌هاي مذهبي بايد در برگزاري مراسم ايام فاطميه و همچنين دهه فجر هوشيار باشند، همچنين نقش نظارتي شوراي هيئات مذهبي در اين راستا بايد تقويت شود.

شکري بابيان اينکه هيئت‌هاي مذهبي مي‌توانند در کنار برگزاري مراسم فاطميه از بنرها و پارچه نوشته‌هايي با مضامين انقلاب اسلامي نيز به‌خوبي استفاده کنند، ابراز کرد: يکي ديگر از انتظارات ما از هيئت‌هاي مذهبي حضور پرشور در راهپيمايي ۲۲ بهمن است که مي‌تواند در مجامع عمومي نشان‌گر نقش ويژه تشکل‌هاي ديني درصحنه‌هاي مختلف باشد.

وي افزود: ديگر انتظار ما از هيئات مذهبي حضور پرشور در تمامي مراسم انقلاب اسلامي شامل يادواره‌هاي شهدا، همايش‌ها، برنامه‌هاي ويژه اين ايام شامل آئين مذهبي، فرهنگي و ... است که بايد پرشورتر از سال گذشته انجام شود.

برگزاري مراسم پرچم‌داران فاطمي

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان بابيان اينکه همايش بزرگ پرچم‌داران فاطمي در ۴۰سالگي انقلاب اسلامي با حضور هيئات مذهبي برگزار مي‌شود، گفت: شوراي هيئات مذهبي براي حضور پرشور و مطلوب مردم در اين مراسم برنامه‌ريزي کند.

شکري با اشاره به‌ضرورت ارائه عملکرد و اخبار فعاليت‌هاي هيئات مذهبي بيان کرد: معرفي و شناساندن شهدا و جانبازان هيئات، انعکاس اخبار جلسات، همايش‌ها، برنامه‌ها و ... مي‌تواند با طراحي يک وبسايت و يا رسانه‌هاي ديجيتال به نحوي ويژه مد نظر هيئت‌هاي مذهبي قرار گيرد تا در زمينه تبليغ شعائر ديني نيز بتوانند موفق عمل کنند.

وي با تاکيد بر ضرورت استفاده از جوانان و ظرفيت‌هاي ايشان در تبليغ دين و بيان گزارش عملکرد هيئات مذهبي، گفت: يکي از رسالت‌هاي هيئات مذهبي بهره‌گيري مطلوب از توانمندي قشر جوان در بخش‌هاي مختلف است.

تعداد بازديد:155 آخرين تغييرات:97/11/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر