یکشنبه 3 شهريور 1398 - 23 ذي الحجه 1440 - 25 آگوست 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

پاسخ دندان شکن «برهم صالح» به زیاده خواهی ترامپ

پاسخ دندان شکن «برهم صالح» به زياده خواهي ترامپ

رئيس جمهور عراق پاسخ دندان شکني به رئيس جمهور باج گير و مغرور آمريکا داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، شبکه الميادين امروز چهارشنبه از تماس فردي نزديک به دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا با برهم صالح رئيس جمهور عراق و درخواست برهم صالح از آمريکا براي توضيح درباره شمار نيروهاي آمريکايي و ماموريت آنها در عراق و مراتب ناخرسندي ترامپ از اين درخواست صالح خبر داد.

بر اساس اين گزارش؛ يک منبع آمريکايي در تماس با صالح مراتب ناخرسندي رئيس جمهور آمريکا از خواسته صالح مبني بر توضيح درباره نيروهاي آمريکايي را ابراز داشته است که صالح پاسخ دندان شکني به آمريکايي ها داده است.

برهم صالح گفته است: اگر شعار ترامپ اول آمريکاست پس بايد احترام شعار من يعني عراق اول و آخر است را هم داشته باشد.

گفتني است که برهم صالح در روز دوشنبه حاشيه همايش گروه‌هاي سياسي در بغداد گفته بود: ما از اظهارات رئيس جمهور آمريکا درباره ايران و عراق شگفت‌زده‌ايم، ترامپ درباره نظارت نيروهاي آمريکايي مستقر در عراق بر ايران از بغداد اجازه‌اي نگرفته است.

رئيس جمهوري عراق افزوده بود: ما همچنين منتظر توضيحاتي درباره شمار نيروهاي آمريکايي و ماموريت آنها در عراق هستيم.

شايان ذکر است که ترامپ روز يکشنبه در مصاحبه با شبکه «سي‌بي‌اس»، با بيان اينکه قصد ندارد نيروهاي نظامي آمريکا را از عراق خارج کند، گفته بود: «ما براي ساخت اين پايگاه [در عراق] هزينه هنگفتي کرده‌ايم. مي‌خواهيم آن را حفظ کنيم. يکي از دلايلي که مي‌خواهم اين پايگاه را نگه دارم، اين است که مي‌خواهم کمي حواسمان به ايران هم باشد، چون ايران يک مشکل واقعي است».

او در پاسخ به اين سوال که آيا اين به آن معني است که آمريکا قصد حمله به ايران را دارد، گفته بود: «نه. دليلش اين است که مي‌خواهم بتوانيم ايران را تحت نظر داشته باشيم. تنها چيزي که مي‌خواهم، اين است که بتوانيم [ايران را] تحت نظر داشته باشيم. ما در عراق يک پايگاه نظامي باورنکردني و گران ساخته‌ايم. اين پايگاه کاملا براي اينکه خاورميانه پر از دردسر را زير نظر داشته باشيم، مناسب است».

تعداد بازديد:145 آخرين تغييرات:97/11/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر