دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17 ذي الحجه 1440 - 19 آگوست 2019
صفحه اصلي/مقالات

ایام فاطمیه هویت مذهب شیعه است

امام جمعه انديمشک:

ايام فاطميه هويت مذهب شيعه است

انديمشک - امام جمعه انديمشک گفت: حضرت فاطمه مرضيه (س) اولين مدافع ولايت بودند و هويت مذهب شيعه با سيره ايشان شناخته مي‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سيد مصطفي حسيني نوري ظهر امروز در نشست گردهمايي مواکب حسيني (ع) در سالن کوثر فرمانداري انديمشک اظهار کرد: دهه فجر بهترين زمان براي تبيين خدمات و دستاوردهاي چهل‌ساله نظام اسلامي در کشور است.

وي با دعوت شهروندان براي حضور در راهپيمايي ۲۲ بهمن افزود: يک‌بار ديگر ملت آزاده ايران با حضور حداکثري خويش در راهپيمايي روز ۲۲ بهمن پاسخي روشن به استکبار جهاني و دشمنان نظام و اسلام خواهند داد.

امام جمعه شهرستان انديمشک، ايام فاطميه را بسيار مهم و حائز اهميت و زماني براي آشنايي با سيره دخت رسول اسلام دانست و گفت: حضرت فاطمه مرضيه (س) اولين مدافع ولايت بودند و هويت مذهب شيعه با سيره ايشان شناخته مي‌شود.

وي، با بيان لزوم تبيين خدمات در حوزه‌هاي مختلف در دهه فجر تصريح کرد: خواص جامعه بايد خدمات نظام اسلامي را به روشني براي جامعه تبيين کرده و پيشرفت کشور در زمينه علم و توسعه را به روشني بيان کنند.

حسيني نوري افزود: ايران در چهل سال گذشته در زمينه پيشرفت علم در رتبه يازدهم بوده و سومين کشور توليد کننده داروي بيماري ام اس محسوب و تنها کشور توليد کننده پرينتر سه بعدي در خاورميانه است.

وي با اشاره به پيشرفت‌هاي کشور در حوزه نظامي و پرتاب موکشک حامل موجود زنده به فضا عنوان کرد: با جديت و پشتکار بايد در مسير شعارهاي ابتداي انتقلاب تلاش و آرمان‌هاي ملت آزاده ايران را محقق سازيم.

امام جمعه انديمشک در ادامه خدمت به زوار اربعين حسيني (ع) را يک مدال زرين و افتخار بزرگ براي شهروندان انديمشک ناميد و بيان کرد: شهرستان انديمشک هم‌چون سال‌هاي دفاع مقدس با برپايي مواکب در شهرستان انديمشک ميزبان شايسته‌اي از زوار اربعين حسيني (ع) بودند.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان انديمشک با افزون بر ۱۷۰ هزار نفر جمعيت از شهرهاي پيش‌روي استان خوزستان در اعتراض به حکومت ستم شاه در روزهاي آغازين انقلاب اسلامي در سال ۵۷ شمسي بوده است.

تعداد بازديد:156 آخرين تغييرات:97/11/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر