دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17 ذي الحجه 1440 - 19 آگوست 2019
صفحه اصلي/قرآن


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ارتباط بهینه و استفاده از ظرفیت های قرآنی رادیو قرآن در امر آموزش

در ديدار مدير راديو قرآن و وزير آموزش و پرورش مطرح شد:

ارتباط بهينه و استفاده از ظرفيت هاي قرآني راديو قرآن در امر آموزش

وزير آموزش و پرورش در نشست خود با مدير شبکه راديويي قرآن و مديران گروه‌هاي برنامه‌ساز بر ارتباط بهينه و استفاده از ظرفيت هاي قرآني راديوقرآن در امر آموزش تاکيد کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، احمد ابوالقاسمي، مدير راديو قرآن به همراه محمدهادي صلح‌جو، سرپرست گروه اطلاع‌رساني، عليرضا فتحي‌پور، سرپرست گروه علوم قرآني و احمد فراهاني، مدير گروه آموزش اين شبکه با سيدمحمد بطحايي، وزير آموزش و پرورش، محمدرضا مسيب‌زاده، مديرکل قرآن، عترت و نماز، همچنين معاونان مقاطع ابتدايي و متوسطه اين وزارت‌خانه ديدار و گفت‌وگو داشت.

در ابتداي اين نشست احمد ابوالقاسمي، مدير راديو قرآن ضمن تشکر از برگزاري اين جلسه به تشريح برنامه‌ها و اهداف راديو قرآن پرداخت. سپس مدير گروه آموزش نيز به طرح‌هاي مشترک راديو قرآن و وزارت آموزش و پرورش از جمله «شميم دانش، ساعت قرآن و زنگ آسماني» اشاره کرد. در ادامه سرپرست گروه علوم قرآني به ارائه گزارشي از برنامه پرمخاطب «يک آيه، يک قصه» و استفاده از آن در مدارس پرداخت.

سرپرست گروه اطلاع‌رساني نيز ضمن ابراز خرسندي از برگزاري اين جلسه، آمادگي راديو قرآن براي همکاري گسترده با وزارت آموزش و پرورش را اعلام کرد و گفت: حلقه‌هاي وصل بسياري ميان راديو قرآن و آموزش و پرورش وجود دارد که از هم‌افزايي اين دو نهاد فرهنگي مي‌توان در تعميق فعاليت‌هاي قرآني و نهادينه شدن فرهنگ قرآني بين دانش‌آموزان و خانواده‌هاي آنان استفاده کرد.

در ادامه رضوان حکيم‌زاده، معاون مقطع ابتدايي و عمادي، معاون مقطع متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضمن ابراز رضايت از برگزاري اين جلسه به اهميت برنامه‌هاي قرآني در وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد.

سپس سيدمحمد بطحايي، وزير آموزش و پرورش ضمن اعلام آمادگي ۱۰۰ درصدي وزارتخانه براي همکاري با راديو قرآن، راه‌هاي تعامل ميان راديو قرآن و آموزش و پرورش را برشمرد و تأکيد کرد: در اولين فرصت کارگروه مشترک ميان هر دو مجموعه تشکيل شود و گزارش فعاليت‌هاي کارگروه مرتب ارائه شود.

وي افزود: تمام طرح‌ها و برنامه‌هايي که راديو قرآن دارد، ما آمادگي کامل هرگونه همکاري را داريم. براي شروع کار بايد برنامه‌هاي قرآني جديد (توافق‌هاي راديو قرآن و وزارتخانه) وارد برنامه مصوب درسي دانش‌آموزان شود.

يادآوري مي‌شود، در پايان اين ديدار نشان راديو قرآن توسط احمد ابوالقاسمي، مدير راديو قرآن به سيدمحمد بطحايي، وزير آموزش و پرورش اهدا شد.

تعداد بازديد:158 آخرين تغييرات:97/11/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر