دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17 ذي الحجه 1440 - 19 آگوست 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

توصیه های آیت الله سیستانی نقشه راه حل بحرانهاست

عمار حکيم:

توصيه هاي آيت الله سيستاني نقشه راه حل بحرانهاست

رهبر جريان حکمت ملي عراق توصيه هاي مرجعيت عالي که در ديدار نماينده سازمان ملل در امور عراق با ايشان مطرح شد را نقشه راه حل بحرانها توصيف کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از النهرين، عمار حکيم رهبر جريان حکمت ملي عراق از توصيه هاي آيت الله سيستاني مرجعيت عالي عراق به عنوان نقشه راه حل بحران کنوني عراق ياد کرد و از همه گروههاي سياسي اين کشور خواست که دور يک ميز بنشينند.

وي افزود: توصيه هايي که «جنين هنيس پلاسچارت» نماينده سازمان ملل در عراق از آيت الله سيستاني شنيد به مثابه نقشه راهي براي حل بحرانهاي کنوني است تا همه خود را در برابر ماموريت شرعي، ملي و اخلاقي بيابند. ما پايبندي کامل خود را به توصيه هاي مرجعيت عالي ديني اعلام مي کنيم و بر ضرورت توجه به اين توصيه ها براي ارائه خدمات به شهروندان، مبارزه با فساد و بازسازي شهرها به ويژه بصره و نيز انحصار سلاح در دست دولت و حفظ امنيت شهروندان صرف نظر از وابستگي هايشان و برقراري روابط متوازن با همه کشورهاي دنيا بر اساس مصالح مشترک و احترام به حاکميت عراق و مخالفت با استفاده از اراضي عراق براي تجاوز به هر کشوري در منطقه يا اينکه عرصه تسويه حسابها و کشمکش هاي بين المللي شود، تاکيد مي کنيم.

حکيم تاکيد کرد از همه شرکاي سياسي براي برگزاري نشست دور يک ميز براي حل مشکلات دعوت به عمل مي آوريم.

شايان ذکر است که آيت الله العظمي سيد علي سيستاني مرجع عالي قدر شيعيان عراق در جريان ديدار با جنين هنيس پلاسچارت نماينده سازمان ملل تاکيد کرد: عراق جايگاهي براي آزار رساندن به ديگر کشورها نخواهد بود.

وي افزود: عراق به داشتن روابط حسنه و متوازن و برابر با تمام کشورها و ديگر دولت‌هاي دوستدار صلح بر اساس منافع مشترک بدون دخالت در امور داخلي‌اش و بدون اينکه خدشه‌اي به استقلال و حاکميتش وارد شود، چشم دوخته است.

وي در ادامه افزود: اگر گروه هاي سياسي روش خود را در برخورد با مسائل تغيير ندهند بحران هاي کنوني حل نخواهد شد.

آيت الله سيستاني تاکيد کرد: دولت جديد وظايف بزرگي دارد و بايد در زمينه هاي مختلف به ويژه مبارزه با فساد کار کند. عراقي ها تاوان سنگيني در زمينه مبارزه با داعش پرداخت کرده و شهداي زيادي در اين خصوص تقديم کرده اند.دولت بايد به بازسازي مناطق تخريب شده بپردازد.

تعداد بازديد:137 آخرين تغييرات:97/11/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر