دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17 ذي الحجه 1440 - 19 آگوست 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

جسارت کنندگان به مردم ایران فهم کار قهرمانانه ملت را ندارند

لاريجاني در قم:

جسارت کنندگان به مردم ايران فهم کار قهرمانانه ملت را ندارند

قم - رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که بزرگي و بزرگواري روح به ماندگاري افراد در تاريخ مي‌انجامد، گفت: جسارت کنندگان به مردم ايران فهم کار قهرمانانه ملت را ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، علي لاريجاني در مراسم تجليل از مدال آوران برون مرزي ورزش استان قم که شامگاه چهارشنبه در سالن همايش‌هاي شهرداري قم برگزار شد، خطاب به ورزشکاران حاضر در مراسم اظهار داشت: همه ما قدردان شما هستيم و همت بلند شما را تحسين مي‌کنم،  زيرا کسي که در يک ميدان ورزشي قهرمان مي‌شود از روحي بزرگ برخوردار است تا چنين روح بزرگي نباشد همت قهرماني هم به وجود نمي‌آيد.

وي افزود: پس از انقلاب کارهاي ارزشمندي در زمينه توسعه فضاهاي ورزشي در قم صورت گرفته و گرچه هنوز به حد آرماني نيست اما تلاش‌هاي خوبي انجام شده و در حال حاضر نيز سياست اين است که بودجه از منابع مختلف به سمت ورزش سرازير شود و به ويژه در ورزش همگاني شرايط مساعدتري فراهم شود.

کسي که در امور سياسي براي نجات کشور تلاش مي‌کند هم قهرمان است

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: ورزشکاران مدال آور قهرمان هستند اما کسي که در امور سياسي براي نجات کشور تلاش مي‌کند هم قهرمان است و آنان که در دفاع مقدس تلاش کردند و همت داشتند و همه کساني که در جريان انقلاب کار قهرمانانه انجام داده‌اند قهرمانان اين ملت هستند.

لاريجاني بيان داشت: مردم ايران در انقلاب اسلامي، رژيمي ديکتاتوري را کنار زدند و حکومتي مردم سالار را بر سر کار آوردند و همين مصداق کار قهرمانانه است. کساني که امروز به ملت ايران جسارت مي‌کنند فهم کار قهرمانانه مردم ايران را ندارند.

وي عنوان کرد: همان طور که انسان براي موفقيت بايد داراي اراده بزرگ باشد، روح انسان نيز با تجربه به مرتبه بزرگواري مي‌رسد. روح انسان بايد پله پله و با ممارست و تجربه رشد کند و گذشت، مؤلفه بزرگ شدن است. بزرگي و بزرگواري روح به ماندگاري افراد در تاريخ مي‌انجامد و اين افراد در پيشگاه الهي نيز مقرب هستند.

تعداد بازديد:132 آخرين تغييرات:97/11/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر