دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17 ذي الحجه 1440 - 19 آگوست 2019
صفحه اصلي/پزشكي

آماده سازی فناوری ۸ قلم دارو برای ورود به بازار دارویی کشور

رئيس دانشکده داروسازي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي؛

آماده سازي فناوري ۸ قلم دارو براي ورود به بازار دارويي کشور

رئيس دانشکده داروسازي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، از آماده سازي هشت قلم دارو براي ورود به بازار دارويي کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، حسين وحيدي، درباره دستاوردهاي دانشکده داروسازي، اظهارداشت: دانشکده از زمان افتتاح در سال ۱۳۶۶ تا کنون، دستاوردهاي زيادي در حوزه داروسازي براي کشور داشته است.

وي با اشاره به اينکه دانشکده داروسازي در سال‌هاي اوليه تاسيس از نظر فضاي فيزيکي محدوديت‌هايي داشته است، يادآور شد: در ۱۰ سال گذشته با گسترش فضاي فيزيکي و امکانات، دانشکده رشد زيادي در حوزه دارو داشته است.

رئيس دانشکده داروسازي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، ادامه داد: دانشکده داروسازي با توجه به فضاي مناسب و امکانات زيادي که با راه‌اندازي آزمايشگاه‌ها پيدا کرده است، در عرصه کشور دستاوردهاي زيادي براي عرضه دارد.

وحيدي، ارائه خدمات گسترده در حوزه کنترل دارو را يکي از دستاوردهاي اين دانشکده عنوان کرد و گفت: در طول سال‌هاي اخير آزمايشگاه و تجهيزات بسيار پيشرفته‌اي در دانشکده راه‌اندازي شده است و خدمات بسيار گسترده‌اي را درباره  کنترل داروها به وزارت بهداشت ارائه مي‌دهد که اين يکي از دستاوردهاي مهم دانشکده است.

رئيس دانشکده داروسازي درباره دستاوردهاي دانشگاه در حوزه توليد دارو گفت: حدود ۸ قلم دارو را هدف‌گذاري کرديم که دانش فني اکثر آنها آماده شده و بعضي از آنها در حال آماده شدن براي ورود به بازار دارويي کشور هستند.

وي همچنين ايجاد و گسترش مراکز اقماري دانشکده را از ديگر دستاوردهاي دانشگاه عنوان کرد و گفت: ايجاد مراکز تحقيقاتي، مرکز رشد دارويي و تعداد بيش از ۲۰ شرکت دانش بنيان که فرآورده‌هاي بسياري از آن‌ها وارد بازار دارويي کشور مي‌شود از ديگر دستاوردهاي دانشکده از ابتداي تأسيس تا کنون است.

وحيدي با ابراز اميدواري نسبت به دانشجويان جواني که در اين دانشکده تحصيل مي‌کنند، اظهار کرد: اميدواريم به دست توانمند جواناني که کم کم در دانشگاه به عنوان هيات علمي به ما مي‌پيوندند شاهد  رشد علمي بسيار خوبي در دانشکده باشيم

رئيس دانشکده داروسازي در پايان با اشاره به لزوم گسترش ارتباط صنعت با دانشگاه باشد، يادآور شد: ما روزانه شاهد اين هستيم که شرکت‌هاي مختلف دارويي وارد دانشکده مي‌شوند و خواهان استفاده از ظرفيت‌هاي علمي استادان هستند.

تعداد بازديد:117 آخرين تغييرات:97/11/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر