دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17 ذي الحجه 1440 - 19 آگوست 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

حربه تکراری قلعه‌نویی برای تغییر فضا/ آیا داوران «فریب» می‌خورند؟

بهترين سنگر رسانه‌ها هستند!

حربه تکراري قلعه‌نويي براي تغيير فضا/ آيا داوران «فريب» مي‌خورند؟

سرمربي تيم فوتبال سپاهان با اعلام اينکه «بهترين سنگر سکوت» است از تصميم جديد اما تکراري خود خبر داد که مي‌خواهد با صحبت نکردن کميته داوران و کميته انضباطي را متوجه اشتباهاتشان کند!

به گزارش خبرنگار مهر، نيم فصل دوم هجدهمين دوره رقابتهاي ليگ برتر در شرايطي آغاز شد که تيم فوتبال سپاهان برابر صنعت نفت متوقف شد تا صدر جدول را از دست بدهد و پرسپوليس به خاطر پيروزي برابر پديده جاي تيم امير قلعه نويي را در صدر بگيرد.

چند روز پس از سقوط سپاهان به رده دوم جدول رده بندي امير قلعه نويي به نشست خبري قبل از ديدار با سپيدرود آمد و با رفتاري که تاکنون از هيچ سرمربي داخلي و خارجي سر نزده است تنها به قرائت يک بيانيه اکتفا کرد و رفت!

در اين بيانيه آمده بود: « حضور امير قلعه‌نويي سرمربي باشگاه سپاهان در نشست خبري قبل از بازي با سپيدرود رشت صرفا جهت احترام به خبرنگاران محترم و تمکين قانون سازمان ليگ است. تا زمانيکه کميته‌هاي محترم داوران و انضباطي روش‌هاي تبعيض آميز خود را ادامه مي‌دهند ترجيح مي‌دهيم  با سکوت نارضايتي خود را اعلام کنيم.

به همين خاطر براي ابراز نگراني از شرايط فعلي و همچنين تبعات بازي پرسپوليس و سپاهان با داوري عليرضا فغاني که به ناحق منجر به دو جلسه محروميت استنلي کي‌روش بهترين گلزن ليگ برتر و امير قلعه‌نويي در ديدار با نفت آبادان و همچنين محروميت هواداران در بازي روز يکشنبه گرديد سکوت کرده و با اجازه از شما خبرنگاران نشست خبري را ترک مي‌کنيم. گاهي سکوت آخرين سنگر است.»

اين براي اولين بار نيست که امير قلعه نويي با روش هاي مختلف سعي در چرخاندن نظر داوران و فدراسيون به سمت تيمش را دارد. او پيش از اين و در تيم هاي ديگر هم رفتارهاي مشابه اينچنيني داشته تا هم نگاه ها را متوجه تيمش کند و هم از اتفاقات داوري در ديدارهاي پيش رو به سود خودش استفاده کند.

درحالي که امير قلعه نويي با کميته داوران و کميته انضباطي مشکل و به عملکرد آنها اعتراض دارد، رسانه ها و علاقمندان به فوتبال را تحريم مي‌کند! اگر او با اين دو کميته مشکل دارد چرا به فدراسيون فوتبال نمي رود و اعتراضش را آنجا که محل استقرار اين دو کميته است نشان نمي‌دهد؟ چرا بايد از ديوار رسانه ها بالا برود و روي شانه آنها بايستد و فرياد بزند تا به خواسته اش برسد؟

اگر قرار باشد اعتراضي به عملکرد کميته داوران و کميته انضباطي صورت بگيرد ۱۵ مربي ديگر ليگ برتري هم بايد همين کار را بکنند چون اشتباهات داوري براي همه تيم ها بوده و همه تيم ها هم از نظر و راي داوران نفع برده اند و هم ضرر کرده اند. 

اينکه امير قلعه نويي در همين شروع نيم فصل دوم چنين تصميمي را گرفته و اين واکنش را داشته، اتفاق تازه اي نيست و وي پيش از اين هم به روش هاي مختلف سعي در بر هم زدن فضا براي رسيدن به اهدافش داشته است. 

آيا داوران و کميته داوران با اين اعتراض ها روش شان و تصميم هايشان را تغيير مي دهند و به سمت سپاهان مي چرخند؟ آيا اين روش ها جايي در فوتبال روز دنيا دارد که قلعه نويي هنوز رهايش نکرده و به نتيجه گرفتن از طريق آن اعتقاد دارد؟ 

تعداد بازديد:124 آخرين تغييرات:97/11/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر