شنبه 28 دي 1398 - 22 جمادي الاول 1441 - 18 ژانويه 2020
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

بیانیه بسیج دانش‌آموزی در چهلمین فجر انقلاب اسلامی

بيانيه بسيج دانش‌آموزي در چهلمين فجر انقلاب اسلامي

بسيج دانش‌آموزي به مناسبت فرارسيدن چهلمين فجر پيروزي انقلاب اسلامي،بيانيه اي صادر کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، بسيج دانش‌آموزي طي بيانيه‌اي به مناسبت فرا رسيدن چهلمين فجر پيروزي انقلاب اسلامي اعلام کرد: ايران اسلامي عزيز در حالي به پيشواز چهلمين فجر انقلاب مي‌رود که انوار خورشيد پرفروغ انقلاب اسلامي، ملت‌هاي جهان را تحت‌الشعاع خود قرار داده و به نمادي از مقاومت براي همه مستضعفان و مردم مظلوم در سراسر دنيا قرار گرفته است.

مردم مسلمان و غيور ايران اسلامي به رهبري امام روح الله(ره) در بهمن ۵۷ نمونه بارز يک انقلاب سراسر مردمي و وابسته به اسلام را براي جهانيان ارائه دادند که تا آن روز بي‌سابقه و منحصر به خود بود، چرا که همه انقلاب‌هاي جهان يا وابسته به شرق بودند يا به غرب، ولي آن روز طنين غيرت و مردانگي انقلابيون ايران بر مبناي اسلام شعار جديدي را بر گوش جهانيان فرياد مي‌زد: «نه شرقي، نه غربي، جمهوري اسلامي 

اين بيانيه مي‌افزايد: اين انقلاب ساختارهاي سياسي حاکم بر جهان را در هم کوبيد و نظام سياسي جمهوري اسلامي يا همان مردمسالاري ديني را مبناي تشکيل حکومت خود قرار داد. لذا از اولين روزهاي پيروزي، جبهه دشمنان مستکبر انقلاب اسلامي‌ که آمريکاي جهان‌خوار در رأس آن بوده و هست، در اين چهار دهه از تمام حربه‌ها و ترفندها براي اضمحلال و انهدام انقلاب اسلامي بهره برده و مي‌برند؛ اما انقلاب ملت ايران مصداق بارز «يريدون ليطفئوا نور الله بافواههم و الله متم نوره و لوکره الکافرون» بوده و لذا نه تحريم‌هاي مستمر، نه تهديدهاي پياپي، نه جنگ هشت ساله، نه ترورهاي وحشيانه و نه فتنه‌هاي مذبوحانه نتوانسته اتحاد ملت را که بر مبناي ايمان شکل گرفته است، بشکند.

رؤساي جمهور ايالات متحده آمريکا يکي پس از ديگري آمدند و رفتند اما رؤياي شکست نظام جمهوري اسلامي ايران هيچ‌گاه تعبير نشد. کاخ ظلم صدام جنايتکار فرو ريخت اما پايه‌هاي انقلاب اسلامي ايران روز به روز محکم‌تر شد. هيمنه ابرقدرت شرق شکست اما انقلاب اسلامي ايران هر روز در جهان و منطقه شکوفاتر شد.

در ادامه اين بيانيه آمده است: امروز جوانان ايران اسلامي، در بسياري از زمينه‌ها سرآمد ديگران هستند. در توليد علم و فناوري، در صنايع هسته‌اي، موشکي، علوم پايه، پزشکي و در بسياري از زمينه‌ها رتبه ايران اسلامي در مقايسه با ميانگين جهاني، رتبه‌اي قابل تقدير است و همه اينها در کنار سال‌ها تحريم و تهديد و ترور و جنگ به دست آمده است. امروز ايران سربلند و سرافراز ، بسان برخي کشورهاي مرتجع منطقه ، نه تنها گاو شيرده آمريکا نيست، بلکه بازيگري بزرگ در تمامي معادلات سياسي منطقه است.

امروز امنيت ايران اسلامي الگويي بي‌بديل در منطقه‌اي بحران زده و چالش برانگيز است. امروز سرمايه‌هاي اجتماعي ايران و حضور مردم در صحنه‌هاي دفاع چه در داخل و چه در خارج از مرزهاي پرگهر ايران و همينطور مراجعه به آراي عمومي نمونه‌اي بي‌نظير در ميان تمام انقلاب‌هاي عصر حاضر است و کشورهاي منطقه همواره بر آن رشک مي‌برند.

اما در کنار همه پيشرفت‌ها و دستاوردهاي بزرگ، در طي اين ۴۰ سال، ضعف‌هايي هم وجود داشته و دارد که بايد در دهه پنجم انقلاب، حتماً آنها را مرتفع نمود. امروز در ۴۰ سالگي انقلاب مردم ما شايسته اوضاع اقتصادي بهتر از اين هستند. رونق اقتصاد، کاهش نرخ بيکاري و افزايش نرخ اشتغال، اصلاح سياست‌هاي پولي و بانکي، خصوصي‌سازي صحيح و اجراي کامل و درست سياست هاي اصل ۴۴ قانون اساسي، بهبود حوزه رفاه و تأمين اجتماعي، عدم وجود تلاطمات ارزي و جلوگيري از رشد بي ضابطه قيمت برخي از کالاها، از جمله خواسته‌هاي ملت بزرگ و مقاوم ايران است. دهه پنجم انقلاب بايد دهه شکوفايي همه جانبه و عرصه تصميمات بزرگ باشد. امروز به خود مي‌باليم که هيچ کشوري در دنيا در حوزه نظامي جرأت ضربه زدن به ايران عزيز را ندارد اما نيک مي دانيم در عرصه اقتصاد به همت والاتر و برنامه ريزي دقيق تر نيازمنديم.

اين بيانيه مي‌افزايد: نوجوانان و جوانان دهه هشتادي انقلاب اسلامي، با بصيرت تاريخي و شناخت دقيق و درک عميق شرايط کشور و صحنه بين‌الملل  آماده‌تر از هر زمان ديگري همانند اسلاف پرافتخارشان، همچون حسين فهميده‌ها و بهنام محمدي‌ها و زينب کمائي‌ها و.... آماده ايفاي نقش تاريخي خود در دفاع از عرض و ارض اين مملکت بوده و تا تحقق تمدن اسلامي و دستيابي به قله هاي دانش و الگوسازي ايران عزيز در عرصه جهاني از هيچ کوششي فروگذار نخواهند کرد.

دانش آموزان بسيجي ايران اسلامي - اين فرزندان معنوي امام خامنه‌اي- که نسل چهارم اين انقلاب سترگ محسوب مي‌شوند همچون نسل‌هاي پرافتخار گذشته و حتي مصمم‌تر از آنان،  در سايه هدايت‌هاي داهيانه رهبر فرزانه انقلاب، لحظه‌اي در پيگيري تحقق آرمان‌هاي بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي و شهداي گرانقدر درنگ نخواهند کرد.

ان‌شاءالله در يوم الله ۲۲ بهمن به شکرانه نعمت بزرگ انقلاب و جمهوري اسلامي دوشادوش ساير اقشار مردم عزيز و قدرشناس ايران سربلند، ضمن حضوري پرشکوه در اين جشن بزرگ ملي، دشمنان و بدخواهان اين نظام الهي را براي هميشه نااميد خواهيم کرد. تقارن دهه فجر را با دهه فاطميه(س) ارج مي‌نهيم و بر حرکت خود و همگان بر صراط فاطمي(س) و در مسير انقلاب تأکيد مي‌نماييم. 

تعداد بازديد:193 آخرين تغييرات:97/11/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر