دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17 ذي الحجه 1440 - 19 آگوست 2019
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

پلمب ۱۲۹ مرکز درمانی متخلف و غیرمجاز/۲۳۹ شکایت از بیمارستان ها

يک مدير دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي خبر داد؛

پلمب ۱۲۹ مرکز درماني متخلف و غيرمجاز/۲۳۹ شکايت از بيمارستان ها

سرپرست مديريت نظارت و اعتباربخشي معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، از پلمب و تعطيلي ۱۲۹ مرکز درماني متخلف و غيرمجاز خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، فرنوش داوري، گفت: از ابتداي سال ۹۷ تا پايان دي ماه تعداد ۲۱۰۳ بازديد از مراکز درماني و مراکز درمان سوءمصرف مواد انجام شده است.

وي با بيان اينکه ۲۳۹ شکايت واصله از بيمارستان‌هاي دولتي و خصوصي تحت پوشش دانشگاه نيز مورد بررسي قرار گرفته است، افزود: معاونت درمان به شکايت هاي دريافتي از ديگر نهادها، ارگان‌ها و سازمان ها نيز رسيدگي مي‌کند و در طول اين دوره ۱۸۲ پرونده واصله از ستاد نظارتي ۱۶۹۰ وزارت بهداشت، بررسي و ۲۹۳ بازديد مشترک با سازمان ها، نهادها و ارگان‌هاي مرتبط با فعاليت‌هاي حوزه درمان انجام شده است.

مديريت نظارت و اعتباربخشي معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، خاطرنشان کرد: از سال ۹۴ تاکنون افزايش بازديدهاي نظارتي به‌عنوان يک دستور کار مهم قرار گرفت، امسال نيز در کنار افزايش بازديدها، راهکارهايي براي بهبود سطح کيفي بازديدها ارائه شده که در حال پيگيري و اقدامات اوليه است.

داوري با اشاره به معرفي ۱۵۳ پرونده افراد و مراکز درماني به دادسراي نظام پزشکي استان تهران، گفت: سلامتي مردم يک مسئله بسيار مهم است، به همين دليل تمام تلاش خود را براي جلوگيري از سوء استفاده افراد سودجو بکار مي گيريم.

وي همچنين با اشاره به پلمب برخي از مراکز درماني، يادآور شد: برخي افراد فاقد صلاحيت با جعل برخي عناوين در امور درماني فعاليت مي‌کنند، به همين دليل مسئولان مراکز و موسسات درماني در جذب و به‌کارگيري کادر درماني خود حساسيت بيشتري به خرج دهند.

مديريت نظارت و اعتباربخشي همچنين خطاب به شهروندان گفت: نصب پروانه فعاليت پزشکان و پيراپزشکان (ممهور به سازمان نظام پزشکي و يا وزارت بهداشت و معاونت درمان) در فضاي داخلي مطب و در معرض ديد مراجعان و همچنين نصب تابلو در ابتداي ساختمان از ساده‌ترين نشانه‌هاي يک مرکز درماني قانوني است که شهروندان بايد به آن‌ها توجه داشته باشند.

داوري در پايان ضمن تشکر از حمايت هاي معاون درمان دانشگاه و کارشناسان ادارات بازرسي معاونت درمان، گفت: بزودي با اتمام الکترونيکي شدن پرونده‌هاي اداره نظارت و بازرسي و متعاقب آن برخي فرايندهاي نظارتي، نتايج بازديدها قدرت بازدارندگي بيشتري مي‌يابند.

تعداد بازديد:127 آخرين تغييرات:97/11/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر