دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17 ذي الحجه 1440 - 19 آگوست 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

صادرکنندگان نفت هنوز از شوک نفتی ۲۰۱۴ بهبود نیافته‌اند

صندوق بين المللي پول:

صادرکنندگان نفت هنوز از شوک نفتي ۲۰۱۴ بهبود نيافته‌اند

رييس صندوق بين‌المللي پول گفت: صادرکنندگان نفت هنوز از آسيبي که با سقوط شديد قيمت‌هاي نفت در سال ۲۰۱۴ متحمل شدند، بهبود نيافته‌اند و اين درحالي است که آينده روشن نيست.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از بلومبرگ انگليسي، رييس صندوق بين‌المللي پول (IMF)، کريستن لاگارد گفت صادرکنندگان نفت هنوز از آسيبي که با سقوط شديد قيمت‌هاي نفت در سال ۲۰۱۴ متحمل شدند، بهبود نيافته‌اند و اين درحالي است که آينده روشن نيست.

لاگارد که در کنفرانسي در دوبي صحبت مي‌کرد گفت: رشد اندک قيمت‌ها ادامه خواهد يافت اما چشم‌انداز قيمت‌ها به شدت نامشخص است.

او گفت: علي‌رغم اصلاحات قابل‌توجهي که هم در بخش هزينه‌ها و هم در بخش درآمدها، صورت گرفته است و حتي با وجود ماليات بر ارزش افزوده و ماليات‌هاي غيرمستقيم، با افت درآمدها، کسري مالي کشورهاي توليدکننده نفت به کندي کاهش مي‌يابد. اين باعث شد که در سال ۲۰۱۸ نسبت بدهي توليدکنندگان نفت به درآمد ناخالص ملي، ۳۳ درصد شود، درحالي‌که اين ميزان در سال ۲۰۱۳ تنها ۱۳ درصد بود.

از زمان سقوط قيمت‌ها در ۲۰۱۴، حتي دولت‌هاي ثروتمند عربي هم با کسري شديد بودجه مواجه شده و مجبور شده‌اند اين فاصله را با فروش اوراق قرضه پر کنند.

تعداد بازديد:112 آخرين تغييرات:97/11/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر