دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17 ذي الحجه 1440 - 19 آگوست 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

سیلاب به هامون صابوری رسید

رئيس محيط زيست زابل:

سيلاب به هامون صابوري رسيد

زاهدان - رئيس محيط زيست زابل گفت: در پي سرازير شدن آب از سمت افغانستان به ايران و رسيدن آن به هامون صابوري، بررسي معضلات و مشکلات اين اتفاق در دستور کار مسئولان قرار گرفت.

به گزارش  خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي اداره کل حفاظت محيط زيست سيستان و بلوچستان، مهدي سراواني‌اول گفت: در پي سرازير شدن آب از سمت افغانستان به ايران و رسيدن آن به هامون سابوري به منظور بررسي معضلات و مشکلات تالاب، بازديد از ورودي آب به تالاب، نحوه مديريت آن و استفاده بهينه از تالاب بازديدي به همراه سرپرست فرمانداري نيمروز، روساي ادارات منابع طبيعي، امور آب سيستان و عشايري انجام گرفت.

 رئيس اداره حفاظت محيط زيست زابل افزود: در خصوص مديريت آب تالاب به مشارکت همه  اقشار مردم نيازمنديم.

وي نقش تالاب در مهار سيلاب‌ها و مقابله با کانون ريزگردها و نقش پرندگان تالابي در مبارزه بيولوژيک با آفات کشاورزي را بسيار پر اهميت دانست و اظهار کرد: کارکردهاي مختلف تالاب و نقش و اهميت  آن در زندگي مردم منطقه بر کسي پوشيده نيست و بدون مشارکت جوامع محلي  و مردم، حفظ تالاب  امکان پذير نخواهد بود.

 رئيس اداره حفاظت محيط زيست زابل با با اينکه سياست‌هاي نادرست کشاورزي بيشترين آسيب را به محيط زيست ما وارد کرده است، ادامه داد: آنچه باعث به هم خوردن توازن منابع آبي و تغييرات اقليمي شده است به خاطر  بهره وري بيش از ظرفيت طبيعت توسط انسان‌هاست و بيشتر علل تغيير اقليم به خاطر  فعاليت‌هاي انسان است.

تعداد بازديد:134 آخرين تغييرات:97/11/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر