پنج شنبه 26 تير 1399 - 24 ذي القعده 1441 - 16 ژولاي 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

انتقاد از تعطیلی ۵ ساله جلسات هیئت عالی نظارت بر نظام صنفی کشور

عضو کميسيون اقتصادي مجلس با مهر مطرح کرد؛

انتقاد از تعطيلي ۵ ساله جلسات هيئت عالي نظارت بر نظام صنفي کشور

عضو کميسيون اقتصادي مجلس از تعطيلي جلسات هيات عالي نظارت بر نظام صنفي کشور طي 3 سال گذشته انتقاد کرد و خواستار برگزاري اين جلسات در شرايط سخت اقتصادي شد.

علي اکبر کريمي عضو هيات عالي نظارت بر نظام صنفي کشور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جلسات هيات عالي نظارت بر نظام صنفي کشور طي ۲ سال گذشته عليرغم شرايط حساس اقتصادي برگزار نشده است، قبل از آن هم در دوران مسئوليت آقاي نعمت‌زاده و محمد شريعتمداري در وزارت صنعت در کل  ۲ يا ۳ جلسه اين شورا برگزار شده است.

نماينده مردم اراک در مجلس ادامه داد:  فشار زيادي از ناحيه مراجع نظارتي به اصناف و بيشترين اتهام در خصوص گراني‌ها به کسبه وارد مي شود، لذا بايد به صورت جدي‌تر به عملکرد اصناف و ساير دستگاه‌هايي که در ايجاد شرايط موجود دخيل هستند رسيدگي و نظارت شود.

عضو کميسيون اقتصادي مجلس با تاکيد بر لزوم برخورد با متخلفين در شرايط موجود گفت: بايد هيئت عالي نظارت بر اصناف جلسات منظمي برگزار کند و تصميمات موثري در اين هيئت براي صيانت از اصناف و رعايت حقوق مردم در شرايط بازار اتخاذ شود.

کريمي ادامه داد: متاسفانه در دوره وزارت آقاي نعمت‌زاده و شريعتمداري و در حال حاضر در دوره آقاي رحماني شاهد عدم تشکيل جلسات هيات عالي نظارت بر اصناف بوده و هستيم.

وي اظهار داشت: طي ۳ سال گذشته حداکثر ۳ جلسه اين هيئت برگزار شده و انتظار است با توجه به پيگيري‌هاي مجلس جلسات اين هيئت عالي به صورت منظم برگزار شود و از ظرفيت اين هيئت که بالاترين رکن تصميم گيري در مورد  نظام صنفي کشور است استفاده شود.

تعداد بازديد:255 آخرين تغييرات:97/11/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر